Evin kapısına uzaktan kumanda bağlantısı.

idrisdem

Üye
Arkadaşlar evin kapısına açma-kapama için araç uzaktan kumandası aldım . Bağlantı yapabilmem için (ev şebekesinden) yardımcı olur musunuz? Biliyorsunuz evlerde 220v alternatif akım var. Nasıl bir adaptör yada çevirici kullanabilirim. Bağlantıyı nasıl yapabilirim?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
220 v 6 watt adaptör devreyi sürmek için fazlasıyla işini görür. Kolay gelsin.

Uzaktan kumanda devreniz için çalışma gerilimine uygun adaptör,kumandanın kontağından gelen sinyalle bobini enerjilendireceğiniz ve kontak akım değerleri kapı kilidine uygun seçilmiş röle alacaksınız.Rölenin kontağından kapı kilidinin bobin beslemesini bağlayacaksınız.Kolay gelsin

Esselamunaleyküm kardeşlerim ben 18 yaşında lise son öğrencisiyim arabadaki alarm ile kumanda arasındaki iletişim koptu denebilecek derecede çalışmıyor aracın içinde kumanda çalışıyor ama dışarıdan çalışmıyor bende kumandanın içindeki ve alarm kutusundaki alıcıyı değiştirmeyi düşünüyorum böyle bir şey mümkün olabilir mi diye size sormak istedim yada yeni kumanda alıp alarm kutusunun içindeki vericiyi değiştirmk gibi bir şansım olabilir mi bunu yapabilirsem ev kapısı içinde bunu düşünüyorum açıkcası yardımcı olabilicek misiniz bu işte daha yeniyim şimdiden teşekkürlerimi sunarım

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,924
Son üye
xxdangee

Yeni konular

Geri