Kumanda devresi için yardım!...

aakbulut82

Üye
bizim bağda kullanmak için bir motor kumandasına ihtiyaç var yardımcı olursanız sevinirim.

Starta basıldığında 1. motor hemen çalışacak. bir saat sonra 1. motor duracak,
2. motor başlayacak.bu motorda 1 saat çalıştıktan sonra KENDİLİĞİNDEN duracak.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
devresi kolay sadece 1 adet zaman rölesi olarak örnek omron H3CR-A8E ile yapabilirsin bu zaman rölesi 1sn ile 300 saat arasında ayar yapmak mümkündür.

Merhabalar
Bir konuda yardım edebilir misiniz bana zaman rölesini ups den beslemek istiyorum elektrik gidip geldikten sonra zaman rölesi sıfırlama yapıyor bunu engellemek için ups kullanmak istiyorum bağlantıyı nasıl yapabilirim tek enerjiyi nasıl sağlarım yardımcı olursanız sevinirim

Bütün devreyi UPSden besle motorların gücü ne bilmiyorum.
Eğer güçlü bir UPS yok ise sadece zaman rölesini UPSden bağlayacaksın, hangi bağlantıları merak ettin anlamadım ?

Merhabalar
Bir konuda yardım edebilir misiniz bana zaman rölesini ups den beslemek istiyorum elektrik gidip geldikten sonra zaman rölesi sıfırlama yapıyor bunu engellemek için ups kullanmak istiyorum bağlantıyı nasıl yapabilirim tek enerjiyi nasıl sağlarım yardımcı olursanız sevinirim

kumanda devreni ups den beslersin yanlız bir sakıncası olabilir.elktrik gidip geldiğinde kumanda sistemin devrede olduğu için, sistemde bulunan motor vs devrenin şekline özelliğine göre ansızın çalışacaktır,buna dikkat et

bizim bağda kullanmak için bir motor kumandasına ihtiyaç var yardımcı olursanız sevinirim.

Starta basıldığında 1. motor hemen çalışacak. bir saat sonra 1. motor duracak,
2. motor başlayacak.bu motorda 1 saat çalıştıktan sonra KENDİLİĞİNDEN duracak.

oncelıkle yapman gereken 1 saat zaman ayarı yapabılecegın zaman rolesı bulmak tavsıye olarak entes sm9 onerırım gereklı devreyıde bırazdan sana ulastırırım kolay gelsın

tesekkur ederım arkadaslar yonetıcı olan arkadasların affına sıgınarak konuyu acan arkadaslardan actıkları konuları takıp etmesını rıca edıyorum burda herkesle elımızden geldıgınce bılgımızı paylasmaya calısıyoruz bızlerı bos yere mesgul etmek ıcın mi acılıyor konular bılgımızımı olcuyosunuz arkadaslar

ups nedir? Ben bu işte biraz hatta bayabi yeniyimde yani başındayım.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri