2 Adet Lamba Sorusu

2 adet lambayı 3 adet anahtar kullanarak nasıl bağlayabiliriz 1.anahtara basıldığında 1 lamba 2.anahtara basıldığında 2. lamba yanacak bu iki lamba kapalı konumda iken 3.anahtara basıldığında ise 2 lamba ikiside yanacak

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ancak bu işi 2 tekli bir adet komitatör anahtarla yapabilirsin tabiki normal tesisat için geçerli bu. Diğer şekilde kumanda panosu anahtarı kullanacaksan zaten stop kontağı kullanabileceğin için basit. Siz elektrikçimisiniz.

devrede kaç tane malzeme kullanıcağını söylemediğin için 3 kontaktör kullandım

Ekli dosyalar

• Example 1 - Circuit diagrams - 0001-Model.pdf
    24.7 KB · Görüntüleme: 197
Son düzenleme:
iki lamba aynı anda yanarken seri seri bağlana bilirse çok basit 5 yıl önce okulda bağlamıştım ama onda da butonların üçüne birden basılınca kısa devre oluyor devre çizme progra mı elimde yok olsaydı devreden çizer yollardım.

nasıl bir devre istediğini yazmamışsın DAGISTANLI arkadaşın dediği gibi tesisatta daha farklı kullanılır.konuyu burda actığın için daha farklı cizdim işine yarar inş.

Ekli dosyalar

• 3anahtar..jpg
    3anahtar..jpg
    19.8 KB · Görüntüleme: 227
iki lambaya gelen birer kablo var ya hani lambadan gelen. onların ikisi de paralel şekilde bağlanıp 3.anahtara gelecek

iki lambaya gelen birer kablo var ya hani lambadan gelen. onların ikisi de paralel şekilde bağlanıp 3.anahtara gelecek

peki 3. anahtarda bu uçlar kısa devre halinde olacak 1. veya 2. anahtara basıldığında lambaların ikisi birden yanmayacak mı ? bu devre yardımcı kontaklı anahtarlar kullanılmadan yapılmaz.

İKİ NA KONTAKLI BİR TANE RÖLE İŞİNİ GÖRÜR

Forum istatistikleri

Konular
128,174
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri