motor yönü değiştirme

arkadaşlar benim sogutma odamda 6 adet fan motoru var ben bu fan motorlarını istedigim zaman ters istedigim zaman düz çalıştırmak istiyorum konu ile ilgili çizimlerinizi bekliyorum tşk derim....

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
böyle yapmandaki amaç ney arkadaşım
hem bu fan motorları nasıldır gücü tipi vb özellikleri nelerdir? ters dönmesi sıkıntı yaratmaz mı?

motorun iki yöne sınır anahtarıyla calışma şeması lazım

motorlarla ilgili bilgi verirseniz iyi olur

arkadaşım fan motoru sabit yerinde durmuyormu sınır anahtarına nasıl temas edecek ki devir yönü değişsin düşünceni biraz daha açarmısın?

Arkadasım fan motorlarında aspırasyon ve ventilasyon diye bir ayrım vardır .diyelimki ters döndürdün verim almayı bekleyemezsin.her iki motorun kanat yapıları farklıdır.Pano da fanları besleyen devreye ikinci bir kontaktor koyup komple dönüş yönünü degiştirebilirsin.Ama dedigim gibi kesinlikle verim alamazsın......

arkadaşlar 5.5 kw motorlarım var ve ben sorunu çözdüm gibi:) altiva 61 frekans konverteri ilee zelio röle sayesinde 4 saat ileri 4 saaat gerçi kaçıştırıyorum...ama bir sorunum varr benım hız kontrolü bagladıgım yerde plc var ve benım transmitterlerimi etkiliyor sistemde sorun çıkartıyor...bunun nedeni manyetik alan oluşmasımıdır??

coskuncoban73 ' Alıntı:
Arkadasım fan motorlarında aspırasyon ve ventilasyon diye bir ayrım vardır .diyelimki ters döndürdün verim almayı bekleyemezsin.her iki motorun kanat yapıları farklıdır.Pano da fanları besleyen devreye ikinci bir kontaktor koyup komple dönüş yönünü degiştirebilirsin.Ama dedigim gibi kesinlikle verim alamazsın......
hocamm bu sogutma odası içinn verim alıyorsun ... yanlışş bir çözümleme yapmısın fan motoru düz çalışırsa evaporatörden soguk havayı içeri çekiyor ters çalışırsa evaporatör üzerinden soguk havayı üflüyoo ....

motora baglamıs oldugun fazın kapasitöre giriyor olması lazım onu diger ucuna baglarsanız degisir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri