Dirençlerin Karışık Bağlantıları

simsek

Üye
Arkadaşlar şimdi yeni üye oldum rahatsız ettiysem affola size bir şey sormak istiyorum bugün sabah derste doğru akım esasları dersinde karışık devre konusunu fazla anlayamadım ve bizim sınıfta bazı öğrenciler anlamadı çünkü öğretmen bayandı tahtada düzgün yazamıyor fakat bize ödev verdi ödev çözebilen ve kolay anlatacak bilen var mı ? yardımcı olursa sevinirim.

Ödev : 1)

bir soru daha var çözerbilir misin ?

Direç bağlantıları hakkında çok kaynak var. Araştırıp yapabilirsiniz. Ödevinizi başkasına yaptırmayın.

kardeşim san ayardımcı oluruz öncelikle hocaya bahane vermeyi bırak bizde o yollardan geçtik öncelikle bu devrede zor bir şey zor seri paralellik all sana cevap

a)seri devrede Reş=R1+R2+R3.....
Paraleldede Reş=1/R1+1/R2+1/R3....
b)I=U/R
C)u1=I1xR1

formul bu gerisi sana kalmış dersi derste düzgün dinlemek iyidir

Direç bağlantıları hakkında çok kaynak var. Araştırıp yapabilirsiniz. Ödevinizi başkasına yaptırmayın.

Sayın bolubeyi

Başkasını yapması demiyorum çok araştırıp bulamadık fakat megep kitabı dağıtıldığı doğru akım esasları kitabı biliyorsunuz sayfa 11'de Karışık devre o yazıyı nasıl anlaşacağı anlayamadık siz bize ders gibi anlatır mısın ? lütfen size bir zahmet !

kardeşim san ayardımcı oluruz öncelikle hocaya bahane vermeyi bırak bizde o yollardan geçtik öncelikle bu devrede zor bir şey zor seri paralellik all sana cevap

a)seri devrede Reş=R1+R2+R3.....
Paraleldede Reş=1/R1+1/R2+1/R3....
b)I=U/R
C)u1=I1xR1

formul bu gerisi sana kalmış dersi derste düzgün dinlemek iyidir

Sayın kerem_basol

Biz her gün derste dinliyoruz fakat öğretmen bayandı tahtada düzgün yazamadığınız için biz anlayamıyoruz bayan öğretmenler elektrik dersinde anlatırır mı allah aşkına bir erkek öğretmen olursa daha iyi anlaşılır değil mi ? Lütfen bize çok yardımcı olun bu sitede zeki öğrenci var mı varsa yazsın ders gibi anlatsın dinlemek istiyorum bu konuda ?

Yardım eden kimse yok mu yahu ? :eek:

syn bolubeyi ve kerem _basol arkadaşlar bu formda niçin ödev bölümü olduğunu hiç düşündünüzmü, eleştiri yapacağınıza yardım etseniz yada yol gösterseniz daha iyi olmazmı.

Teşekkür ederim nacak_68. Çok yardımcınız oldunuz. :eek:

arkadaşım sen bana getir bu soruları yaa...çevre,düğüm,theven,norton yöntemleriyle hangisiyle istersen çözeyim.. her çeşidini sor...bana burdan msj bütün soruları ben kağıda çözer tarayıp sana yollayabilirim...

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri