Motor Kontrol Ödevim

DroqBa

Üye
Üç fazlı rotoru sargılı asenkron motora üç fazlı yol verme reostası ile elle yol verilecektir.
• Yol verme reostası start durumuna getirilerek, reostanın bütün dirençleri üç fazlı rotor sargılarına
seri bağlanacaktır. Başlatma butonuna basıldığında, reosta dirençlerinin tamamı rotor devresinde
olmak üzere motor yol almaya başlayacaktır. Motor yol aldıkça, reosta kolu yavaş yavaş hareket
ettirilerek, dirençler devreden çıkarılacaktır.
• Motor tamamen yol aldığında, reosta kolu sona getirilecek ve kol rotor sargılarını kısa devre
edecektir.
• Durdurma butonuna basıldığında, motor duracaktır.
• Motor ayrıca termik aşırı akım rölesiyle korunacaktır. Motor dururken kırmızı, çalışırken yeşil
sinyal lambası yanacaktır. teskkrler

ayrıca bir tane daha var ; Üç fazlı rotoru sargılı asenkron motora tek kademe dirençle yol verilecektir.• Kumanda devresindeki başlatma butonuna basıldığında, dirençler rotor devresinde olmak üzere
asenkron motor yol almaya başlayacaktır. Yol vermenin uygun bir anında, rotor devresinde
bulunan dirençler kısa devre edilecektir.
• Motorun çalışması durdurma butonuna basıncaya kadar devam edecektir.
• Motor ayrıca termik aşırı akım rölesiyle korunacaktır.Motor dururken kırmızı, yol verme
dirençleri devredeyken yeşil ve rotor sargıları kısa devre edildiğinde sarı sinyal lambası
yanacaktır. teskkrler smdıden

baska bır ıstegın varmı canım kardesım hemen sorumuzu yazalım cevabımızı bekleyelım selam sabah yok yardım edebılırmısınız gıbı rıca anlamı yuklu kelımeler sıgmadımı bu konu baslıgı altına hanı bıtanede deıl ayrıca bıtane daha var demıssınız burası odev yaptırma formu mu sence emın ol kı bu saydıgın seylerı burdakı cogu arkadasımız rahatlıkla yapar arkadasım braz daha boyle soru sorarken yardım edebılırmısınız manası yuklersen sorunun ıcıne emın ol daha sıcak kanlı ve daha hoş olur sadece emeğe saygı istiyoruz bız bu formda

abilerim kusura bakmayın dikkat etmedim.özr dilerim.iyi günler...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,177
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri