STAJ :(

Arkadaşlar elektrik-elektronik müh. öğrencisiyim 3. sınıfa geçtim ve ilk stajım..jeneratör fabrikasında yapıyorum..staj dosyamda nelere yer vermeliyim?..mesela elemanları forumdan aldığım bilgilerin ne kadarını kullanarak tanıtsam daha doğru olur?..bu arada stajla ilgili linkleri kullanamadım bi türlü silinmiş veya ben ulaşamıyorum..yardımcı olursanız sevinirim..

Arkadaşlar elektrik-elektronik müh. öğrencisiyim 3. sınıfa geçtim ve ilk stajım..jeneratör fabrikasında yapıyorum..staj dosyamda nelere yer vermeliyim?..mesela elemanları forumdan aldığım bilgilerin ne kadarını kullanarak tanıtsam daha doğru olur?..bu arada stajla ilgili linkleri kullanamadım bi türlü silinmiş veya ben ulaşamıyorum..yardımcı olursanız sevinirim..

Jeneratör imalat safhalarıyla ilgili fotoğraflar ve kısa notlardan oluşan bir bölüm hazırla. Daha sonra Jeneratör tiplerine göre dizel-benzinli-doğalgazlı çalışan jeneratörlerin genel yapısı ve prensip şemalarını çalışma sistemlerini yazmaya çalış. Gizli belge olduğundan tam devre şemalarını vermeyebilirler önemli kısımların lokal şemalarını isteyebilirsin. Jeneratör seçimindeki kriterleri, standby,prime,continuous güçlerin açıklamaları. Fabrikaya tamir için gelen jeneratörlerdeki arızalar nedenleri ve yapılan müdahaleleri yazabilirsin.Senkronizasyon sistemlerinden bilgi yazabilirsin. Çalıştığın yere firmaya özgü bilgiler olursa daha doğru ve güzel olur staj defterin aksi taktirde hocan durumu çakacaktır :)
Resmi kurum olduğu için şuan işyerimin server'ı çoğu işleme izin vermiyor kaynak konusunda kısa zamanda yardımcı olmaya çalışacağım. İyi çalışmalar...

önerilerin için teşekkür ederim..umarım hocam durumu çakmaz :) kaynak konusunda görüşmek üzere..

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri