uzaktan kumanda ile DC motor çalıştırma

tek.

Üye
uzaktan kumanda ile dc motor çalıştıra ödevi yaptım adamyo notum BB idi epey uğraşmıştım sıcak silikon ile yapıştırma yaptım aynı konuda ödev hazırlımak istiyen arkadaşlara fikir olsun diye linki ekliyorum

YouTube - ‪teknisyen41‬‏ullandğım malzemeler reduktörlü 2 adet 12 v dc motor 60 devir dakikada bir adet uzaktan kumanda 2 adet alıcı 20 tl motorlar 10 yaklaşık maliyet 60 tl yi buldu akü bende vardı ödevin konusu klima iç ünitelerin hava kalipesini yapmaktı stepp motor pahallı geldiği için plastik dişlilerin tek dişi kalıncayada kadar taşladım malta haçı mekanizması oldu 2 adet swiç 2 adet kullandım hava kalipesi yukarı açıldğı veya inidği zaman dc motorları durdursun diye

bir tane saç kurutma makinasının motoru hava uflesin diye monte ettim pvc parça yukarı çıkınca üst siwiç üst kısımda durduruyor aşağı inince alt siviçte kapanınca dc motoru devreden çıkarıyor pvc plasitk kapanınca hava üfleme motoru duruyor.. son olarak hoca estetiği değil çalışması benim için önemli dedi öğrenci işi bu kadar :D

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri