3 Adet Bütünleme Sorusu

YEC

Üye
Bütünleme sınavında çıkacak 3 tane sorum var, yardımlarınızı bekliyorum...
Şimdiden teşekkür ederim zamanını ayıracak arkadaşlara...

1-PIC16F84'e enerji verildiğinde, A1 butonuna basınca 0-255 arası sayılardaki çift sayıları toplayan programı yazınız.? (2+4+6+....+254)
*toplama işleminde sıkıntı oldu 8 bit yeterli gelmiyor o yüzden halledemedik :confused:

2-PIC16F84'e enerji verildiğinde PORTB'nin 0.bitine bağlı LED'i flash yaptıran programı, LED'in yanıp sönme aralık gecikmesini TMR0 sayıcısıyla 64 mikrosaniye kullanarak gerçekleştiriniz.? (TMR0 64 e kadar saysın.)

3-Tepe noktası 2.55 V olan üçgen dalga üreten programı yazınız.?

Not: Program MPLAB assembly olarak yazılacak.

açıkcası çok kolay ama oturup yazmak lazım ki internette buna yakın hazır yazılımlar var benimde yazdığım hazır programlar var ama ben assembly dili ile yazdım.
bi bakıyım tam hatırlayamıyorum hazırda yazdığım yazılımları işini görürse gönderirrim.

Bütünleme sınavında çıkacak 3 tane sorum var, yardımlarınızı bekliyorum...
Şimdiden teşekkür ederim zamanını ayıracak arkadaşlara...

1-PIC16F84'e enerji verildiğinde, A1 butonuna basınca 0-255 arası sayılardaki çift sayıları toplayan programı yazınız.? (2+4+6+....+254)
*toplama işleminde sıkıntı oldu 8 bit yeterli gelmiyor o yüzden halledemedik :confused:

2-PIC16F84'e enerji verildiğinde PORTB'nin 0.bitine bağlı LED'i flash yaptıran programı, LED'in yanıp sönme aralık gecikmesini TMR0 sayıcısıyla 64 mikrosaniye kullanarak gerçekleştiriniz.? (TMR0 64 e kadar saysın.)

3-Tepe noktası 2.55 V olan üçgen dalga üreten programı yazınız.?

Not: Program MPLAB assembly olarak yazılacak.

Hangi dil kullanıyorsun?

açıkcası çok kolay ama oturup yazmak lazım ki internette buna yakın hazır yazılımlar var benimde yazdığım hazır programlar var ama ben assembly dili ile yazdım.
bi bakıyım tam hatırlayamıyorum hazırda yazdığım yazılımları işini görürse gönderirrim.

Biliyorum çok fazla örnek var fakat aradım ama yok :confused:

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri