Tek Butonla 3 Motor Çalıştırma

flu61

Üye
butona bastığımızda birinci devre 5 sn calısacak ve kapanacak bu süre sonunda 2.devre calısacak 10 sn calıstıktan sonra kapanacak ve 3.devre surekli calısacak yorumlarınızı beklıyorum sımdıden tesekkurler

2 adet zaman rolesi kulana bilrisn hata 2.zamn rolen yıldız ucgen zamn rolesi bile olabilir bnun için startı vediğinde 1.zamn rolesine bilgi gelr 1. zr çalısınca 5.sn sonra o kapanacak ve yıldız ucgen zr ye gelecek yıldız konumunda 10 sn çalısacak ve ucgene gececek sen stopa basan kadar çalısacak ...

stop yok sadece tek buton starta tekrar basıldıgında aynı ıslev gorulecek

arkadaşım buna benzer bir devreyi plc de ben programlamıştım. . trafik ışık sinyalizasyonuydu. . orada start verildiğinde R1 rölesini set ediyorduk ve Y1 çıkış verince Y1 ışığı yanıyordu ( yani birinci devreyi böylelikle röleyi set edip çalıştırabilirsin ) daha sonra aynı anda bir zaman rölesinide aktif edip 5 sn ye ye ayarladığında bu devre 5 saniye boyunca aktif olur. . Ardından R1 in 10 sonra resetlenmesini sağlayarak R2 rölesini set edersin ve ikinci devre çalışır duruma geçebilir. . bu sırada ikinci bir zaman rölesini de enerjilendirir ve 10 sn çalıştıktan sonra resetleyerek 3 . bir R3 rölesini set ederek stop verilene kadar çalışmasını sağlayabilirsin. . Nacizane yardımım olabildiyse ne mutlu . . tabi bunu PLC ile yaptığımı söylemek isterim . .

tesekkür ederim ama yeterli değil

stop devreyı tamamen durdurmak ıcın konulmustur m1 m2 m3 sırayla calısan devrelerı temsıl eder kolay gelsın

yukarı aşagı kesme makınası var yukarı aşagı calısyoor ikiadet hidrolik kesici iki adet sivic var baglantı seması varsa yollarmısınız mono faze ilginiz için teşeur ederim şimdiden

kardes kesıcı dedıgın hıdrolık valfmi tam olarak nasıl calısmasını ıstıyorsanız acıklayın yardımcı olayım

ya konu nasıl acılır bılmıyorum hurda kesme motoru ugur usta yukarı acagı calısıyo tek kontaktorvar ikitane sıvıç acık kaplı sıvıçllerde hidrolık kesıcılerını acıp kapatıyoo

hıdrolık kesıcı valf muhtemelen tek kontaktor dedıgıne gore hıdrolık pompayı calıstırmak ıcın konulmus sımdı bu devrenın nasıl calıstırılmasını ıstıyosun starta basınca sadece pompamı calısıyor yoksa starta bastın pompa calısıp kesme asagı ınıp svıce carpıp yukarı cıkmayamı baslıyor ve yukarıdakı svıce carpıp sıstemımı durduruyor bu sekılde acıklayıcı bıcımde anlat bende cızıp gondereyım

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri