Kumanda Devre Sorusu

eda51

Üye
tek start butonu kulanılarak yapılacak bu devrede starta 5 kez basıldığında motor çalışack 6. basmada motor duracak bu devreyi ekts de yapabilen varsa lütfen yardımcı olabilirmi:confused:

Moderatör tarafında düzenlendi:
evet aynen öle ekts die bi program var biliosundur onda çizmem gerek

evet aynen öle ekts die bi program var biliosundur onda çizmem gerek

Hmm kafadan yapabilecek olsam yapardım da. Kitap vardı onu da bir işe yaramıyor diye verdim birilerine :D EKTS'de kullanmadım daha önce. Ama bir bilen vardır elbet, forumda.

Size neden kumanda devreleri öğretiyorlar ki. Doğrudan PLC öğretseler ya:D

onuda görücez önümüzdeki dönem ... tşkr ederm

abys arkadaşımotomatik kumandayı öğrenmeden plc zor öğrenirsin ben elektrik elektronik mühendisliği okuyorum ondan yani

melih peki yardımcı olabilirmisin bana :( yarına yetişrimem gerek ama yapamadım :(

abys arkadaşımotomatik kumandayı öğrenmeden plc zor öğrenirsin ben elektrik elektronik mühendisliği okuyorum ondan yani

bende kontrol mühendisliği okuyorum. İki tane endüstriyel otomasyon dersi aldım. Bize de kumanda devrelerinden bahsettiler ama gerekli değil . Gerekliymiş izlenimi yaratıyorlar sadece.

EKTS ye baktım ben. Ama bi tane bile kalıcı eleman bulamadım. Bastıgında kalan buton yada kontaktör vs yok mu ki bu programda.

açık kapalı kontokları ve kontaktörleri kullanarak yapıcaz sanırım ama olmuyorrr :(

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri