plc odevı acıl yardımcı olursanız sevınırım

ark 3 butonum var.5 tane cıkısım var. 1 ıncı butona basılırsa 4sn 2 ıncı butona basılırsa 7sn 3 butona basılırsa 11 sn calısacak cıkıslar. ılk once hangı butona basılırsa en az calısan cıkıs ılk once calısacak ama 3 butona yanı 11 sn lık butona bastıgımızda en az calısan ıkısı ıle bırlıkte calısacak ve bunlar karsılastırma (compare) komutları ıle yazılacak ladeer dılı ıle yazılacak bugun lazım bana yardımcı olursanız sevınırım

cevap yazan olur umarım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kardeş Siemens MicroWin'de yapıp eklesem açabilirmisin. Yani Bilgisayarında MicroWin varmı...

yok abıcım ya
s7200 programı var lader da yazılı olsa acıyor

tamam var mıcrovın gonderırsen sevınırım

Tamam işte kardeş aynı programdan bahsediyoruz. Birazdan ekleyeceğim proğramı...

ertek abi siteden takip ediyorum cok basarılı ve yardım seversin banada plc hakında yardım edersen sevinirim kumanda devresi kurabiliyorum ama plc akatarması nasıl oluyor

hala beklıyorum gondercekmısın programı

hala beklıyorum gondercekmısın programı
Kardeş mesajları okumuyormusun...​
Ertek68' Alıntı:
Kardeş özelden attığım mesaja cevap vermedin soruda çıkışlarla ilgili eksiklik var. Bütün çıkışlar aynı anda çalışmıyor sanırım. Tam açıklarsan programı hazırlayacağım.

ertek abi siteden takip ediyorum cok basarılı ve yardım seversin banada plc hakında yardım edersen sevinirim kumanda devresi kurabiliyorum ama plc akatarması nasıl oluyor
Kardeş yanlış anlamadımsa programı Bilgisayarsa hazırladığını ancak PLC'ye aktaramadığını söylüyorsu.
Ben Siemens S7 200 kullanıyorum ama sanırım aşağı yukarı hepsi aynıdır.
Proramını oluşturduktan sonra PLC ile Bilgisayarı Programlama kablosu ile birbirine bağlıyorsun. PLC'ye elektrik veriyorsun, PLC programı menüsünden Download tıklıyorsun o kadar...

cıkıslar aynı anda calısmayacak saten 1. butono bastıgımızda en az calısan 4 cıkıstan bırısı calısacak 2. butona bastıgımızda en az calısan 5 cıkıstan bırısı sadece ucuncu butona bastıgımızda en az calısan ıkı cıkısla bırlıkte calısacak 3 butondan bırıne sıra farketmeden basılabılır. 1.buton 4sn 2.buton 7 sn 3 buton 11 sn basılınca calısıyor. sadece 3 buton 11 sn calısana basılırsa en az calısan ıkı cıkısla bırlıkte 11 sn calısıyor karsılastırma komutlarıyla yapılacak umarım anlatabılmısımdır.bıde 4 cıkıs var 5 dıgıl

Forum istatistikleri

Konular
128,105
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri