ödev olarak trafik lambası yapımı

bahoo42

Üye
bast trafik lambası yapımı yardımcı olun

kardeş benımle iletıme gecersen yardımcı olmaya çalışırımm

Saygılar....

nasıl irtibatlaşalım

selam kardeş bende yapacam nasıl yapacam bilmiyorum yardımcı olursanız saygılarr

Sorunu biraz daha açık yazarsan herkes yardımcı olmaya çalışır.kağıt uzerindemi lojik olarak mı nasıl nedir ne değildir? Diğer yandan Sayın suskun iletişime geç vereyim gibi bir cevap forumlarda hoş bir cevap değildir. Bu soruyu burada yanıtlarsanız başka merak edenlerde veya daha sonra ihtiyacı olacak insanlarda görebilir.ancak bize sorulan her soruyu biz özel mesajla karşıdaki sorarsak veya yanıtlarsak forum genel bir amaca hitap etmez.Anlayışınız için teşekkur ederim.

trafik lambasını yapmak için ben bir sistem düşündüm
şimdi n555 entegresi zamanlayıcı olarak kullanılır devamlı
4017 de sayıcı olarak
kara şimşek -yürüyen ışık olarakta geçebilir.
ben denedim şimdi ledler belirli sanıyelerde yanıyor kondansatorun büyüklugune göre
biz 6 tane led kullanacagız sistem için bu olacak 24 led
4 lu kavşak düşünun
kırmızı yanınca
diger karşı şeritte yeşıl yanıyor. birbirine zıt olarak kullanılabilir .
saygılar

arkadaslar bana da lazım pıc odevınde hoca istiyor. bır turlü asm kodunu bulamıyorum ayrıca haca sürelerini ayarlıyacak bıcımde olacagını belırttı bilen bır musluman kardesım varsa buraya paylassın lütfen

arkadaslar bana da lazım pıc odevınde hoca istiyor. bır turlü asm kodunu bulamıyorum ayrıca haca sürelerini ayarlıyacak bıcımde olacagını belırttı bilen bır musluman kardesım varsa buraya paylassın lütfen

MicroCode Studio ile yazılım yapabılırsınız,pıc kartı ile pıc'e yukleyerek devrenin çalışmasını gözlemleyebılırsınız.
trisb=0
portb=0
basla :
portb =%100
pause 250
portb =%010
pause 150
portb =%001
pause 250
goto basla
end
yazlım bu şekıl olacaktır bu sadece bir kavşak içindir... pıctekı digier ayaklarında degerlendirilmesi gerekir,
saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri