ABB ACS model Driver lar için destek verebilirim

ucahmetuc

Üye
ABB marka acs modellerin sorunları hakkında elimden geldiğince destek verebilirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
asırı akım hatası ,
motor kalkıs surelerını ve motor etıket degerlerını kontrol edın ,
eger hala devam edıyor ıse motor kablolarını sokup cıhaza strat verın hala devam edıyor ıse cıhazda sıkıntı vardır ,eger yok ıse motoru kontrol edın. saygılar.

asırı akım hatası ,
motor kalkıs surelerını ve motor etıket degerlerını kontrol edın ,
eger hala devam edıyor ıse motor kablolarını sokup cıhaza strat verın hala devam edıyor ıse cıhazda sıkıntı vardır ,eger yok ıse motoru kontrol edın. saygılar.

Teşekürler

Sn. Ucahmetuc, acs 355 surucu ile bir sivi miktarini sonik sensor kullanarak kontrol etmek istiyorum. yani sivi ust limite gelince surucu pompayi kapatacak, dusunce pompa calisarak tekrar sivi dolacak. sivi surekli akacak. bu islem icin hangi parametreleri ne sekilde ayarlamam gerekiyor. sonik sensor surucuye direk bagalanacak.

Hocam kolay gelsin. Ben abb sürücülerinin frenlemesi hakkında bilgi almak istiyorum. Sürücü çıkıslarında dc çıkış çları mevcut. Buradan motora fren yaptırma sansımızın olduğunu düşünüyorum yoksa yanlış mı düşünüyorum. Dc uçlardan frenleme yapabilirsek, bunu vinç uygulamasında kullanabilirmiyiz, yani 30kw lık sürücü 30kw lık motor ile 10 ton luk vincin frenlemesini harici bir frenleme aparatı olmadan kullanabilirmiyiz.

Teşekkürler..

Bu site ölmüş artık. Kaç gündür bi allahın kulu cevap vermemiş :)

Kullanmasına kullanabilirsin ama tek başına olmaz. Vinç uygulamalarında güvenlik gereği manyetik balata'lı firen kullanılır. Vinç enerjisi kesilince yaylar balatayı sıkar ve yük hareket etmez, manyetik bobini çekince balata serbest kalır ve motor hareket edebilir. Motorda manyetik firenleme indirme esnasında yük hızlı olarak düşmesin diye kullanılır. Yükü sabit tutmak için balatalı firen kullanılır. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri