ABB Motor Sürücüsü Arızası

bizde abb acs 800 motor sürücüsü ile çalışan makinalar var bunlar sarıcı ve verici gibi çalışıyorlar ikisi arasında 4.20 ma analog sensörlerle analog çalışıyor yalnız sarıcının devrini düşük çalıştırırsak motor aşırı titreme ve ses yapıyor sebebi ne ola bilir acaba vereceginiz yanıt lardan dolayı hebinize şimdiden teşekür ederim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
motorun özelliği ile alakalı olabilir. bazı motorlar çok düşük devirde sıkıntı çıkartabiliyor. sürücüden kaynaklandığını düşünmüyorum. motoru değiştirme imkanın varsa denemeni tavsiye ederim.

öncelikle soruma cevap yazdıgınız için teşekür ederim galiba motor ve kablo uzunlugundan olabilir diye düşünüyoruz bizde motorun baglı oldugu sarıcının kasnagını büyüterek işi çözdük 14 frekansta çalışıyordu kasnagı büyüttük frekansta 30 oldu böylece sorun çözüldü yani anlayacagın 14 frekansla 300 devir yabarken 30 frekansta 300 devir yaptık sorunu bu şekilde hallettik

parametreler ile oynayarak çalışma modunu değiştirip işi çözebilirsiniz. Bir başka öneri sürücünün motor akımını karşılama oranı yetmiyor olabilir ve akım kısıtlamayı max seviyeye çıkarıp deneyebilirsiniz.

öncelikle kolay gelsin
2 gün önce bahsettiginiz ABB ACS800 tork kontrol ünitesi kurdum.
Şu an elimde dokumanlar yok parametre ve anlamlarının
aklımda kaldıgı kadarıyla yardımcı olayım bahsettiginiz
rahatsız edici cızırtı ve motorda ugultu ısnma vardı.LOC tuşuna basarak lokal moda aldım
Parametre 99 dan motor degerlerini girdim.motorun baglı oldugu redüktörden ayırdım start verdim
motur yaklasık 3-4 tur yavas yavaş dönerek tanıma işlemi gerçekleştirdi.lokal moddan cıkarıp start verdım
istedigim torku elde ettim fakat motordan cızırtılar gelıyordu 26 numaralı parametreden c. 10000 olan degeri
c. 00150 olarak degiştirdim motordaki gürültü ortadan kalktı. Bu işlemleri yaparken türkçe kullanma klavuzundan yararlandım. Eger elinizde bu klavuz yoksa forumda araştırındaha önce verilmiştir.

kahraman kardeş sürücünün akım sınırını degiştiremiyoruz akım sınırından plc ye role yardımıyla tel koptu ikazı gidiyor bu şekilde makina tel koptu veriyor bu parametreyi degiştirdigimizde arıza vermiyor motor maksimum devirde çalışmaya devam ediyor

Forum istatistikleri

Konular
128,155
Kullanıcılar
449,900
Son üye
adidas2131

Yeni konular

Geri