Kompresör için İnvertör Seçimi

sefaxxxxx

Üye
Arkadaşlar merhaba

Soğutucu bir sistem için kompresöre pid kontrol uygulayacağım.Kompresörü set ettiğim sıcaklık değerinde sabit tutmak istiyorum.Sıcaklık sensörü ile ölçtüğüm bilgiyi pid kontrolöre girip 0-10 v çıkışını da invertöre bağlayacağım.

Bu sistem için nasıl bir invertör kullanmalıyım.Veya invertörde hangi özelliklerin olması gerekir.Marka olarak belirtirseniz sevinirim.Yardımarınızı bekliyorum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
madem pid in analog çıkışını kullanacan senin işine yarayacak en önemli özellik inverter in analog girişinin olması lazım.Sana önerebileceklerim LS marka SV-İC5 ,SIEMENS micromaster 420.....ve inverteri nasıl kullanacan (1 faza 3 faz veya 3 faza 3 faz )...

Arkadaşlar merhaba,
invertörü invt marka aldım. 3 faza 3 faz.Ve şöyle bir sorunla karşılaştım.
Motorun üst frekans limitini 50 hz alt frekans limitini 15 hz olarak girdim.Pıd kontrol cihazına set değeri olarak 50 derece girdim.O anki ortam sıcaklığıda -10 dereceydi.Bu şartlarda motorun en alt limit frekans olan 15 hz de çalışması gerekirken 30 hz nin altına hiç inmedi.
İnvertörlerde analog girişten 4 ma geldiğinde motorun en alt frekans limitinde çalışması gerekmez mi? Bu sorunu nasıl halledebilirim.

SCHNEIDER ELECTRIC ALTIVAR 61 öneririm. Fan-pompa uygulamaları için birebir fonksiyonlarla donatılmıştır.

aynı şekilde bende scHNEIDER ELECTRIC aLTIVAr 61 öneririm kolaylık sağlayacaktır

Arkadaşlar merhaba,
invertörü invt marka aldım. 3 faza 3 faz.Ve şöyle bir sorunla karşılaştım.
Motorun üst frekans limitini 50 hz alt frekans limitini 15 hz olarak girdim.Pıd kontrol cihazına set değeri olarak 50 derece girdim.O anki ortam sıcaklığıda -10 dereceydi.Bu şartlarda motorun en alt limit frekans olan 15 hz de çalışması gerekirken 30 hz nin altına hiç inmedi.
İnvertörlerde analog girişten 4 ma geldiğinde motorun en alt frekans limitinde çalışması gerekmez mi? Bu sorunu nasıl halledebilirim.

pid cihazın 4-20 ma çıkış veriyorsa sürücünün de 4-20 ma ayarlı olması lazım senin problemin muhtemelen sürücünün analog girişi 0-20 ma ayarlıdır eğer sürücünün 4-20 ma seçeneği varsa ve ayarlarsan sorun çözülür.

Sürücünün PID parametrelerini kontrol et. INVT sürücüler PID fonksiyonunu destekliyor.Bu konuda teknik destek alabilirsin.

arkadaslar butür invertere ihtiyaç duyanlar xx power adı altında bir üretimimiz var hava kompressorüne direkt bağlanak yeterli gerekli tüm ayarlamaları alt limit ,üst limit basınçları ve sıcaklıkları cihazın menüsünden ayarlamak yeterli 3 yıl garanti ile sattığımız ürünü incelemenizi tavsiye ederim. Atak Elektrik Aydnlatma Malz. Paz. Ltd. ti.

kompresörde min devir 15 hz tavsiye edilmez çünkü soğutma kompresörlerinin kendini yağlaması gerekir

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim
sorun invertörde değil pıd kontrol rölesindeymiş.Röle arızalı çıktı

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri