Frekans Konvertörünün Test Edilmesi?

aydcn

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Elimde 0,75kW ve 1,5 kW monofaze hız kontrol cihazları var bu cihazlar için sağlamlık kontrolü için neler yapmam gerekiyor. Hangi uygulamalarda denemem gerek ve önemli olarak nelere hangi parametrelere bakmam gerekiyor acil yardım edebilir misiniz?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar cvp verebilir misiniz?

arkadaşım sürücünü bir motora bağlar çalıştırırsın.frekansı değiştirerek devrine bakarsın, akım ayarlarını değiştirerek akım korumasına bakarsın.kalkış ve duruş rampalarını kontrol edersin v.s.Uygulama yerlerine görede sürücü tipleri değişmektedir,vinçler ,komprosörler fanlar vs.

arkadaşım uygulama yerine göre parametre ayarı yapacaksın marka model ve uygulamnı belirtirsen yardımcı olabılırım

aslında tam olarak anlamak istediğim HIZ KONTROLLERDE en önemli kat hangisidir. IGBT katı mı?
elimde 2 adet farklı marka sürücü var birsinde mosfete benzer 3 bacaklı IGBT kullanılmış diğerinde ise pinli ıgbt kullanılmış
bunlar önemli mi yanı transistör mü IGBT mi bunu nasıl anlayabilirim?

ben 5,5 kW motorlu bir blower a bağladım sürücünün nominal akımı 7A olduğu için motoru yıldız bağladım. fazla akım basmaması için blowerın hava alan kısmını birazz kapattım buna ragmen yanı nomınal akıma ulaşmadığı halde 50hzde 5-10 dk çalıştırdım. IGBT ısısından dolayı hataya geçiyor. bu yanlış bi test seklimi dir .?? yardımcı olabilir misiniz

aslında tam olarak anlamak istediğim HIZ KONTROLLERDE en önemli kat hangisidir. IGBT katı mı?
elimde 2 adet farklı marka sürücü var birsinde mosfete benzer 3 bacaklı IGBT kullanılmış diğerinde ise pinli ıgbt kullanılmış
bunlar önemli mi yanı transistör mü IGBT mi bunu nasıl anlayabilirim?

ben 5,5 kW motorlu bir blower a bağladım sürücünün nominal akımı 7A olduğu için motoru yıldız bağladım. fazla akım basmaması için blowerın hava alan kısmını birazz kapattım buna ragmen yanı nomınal akıma ulaşmadığı halde 50hzde 5-10 dk çalıştırdım. IGBT ısısından dolayı hataya geçiyor. bu yanlış bi test seklimi dir .?? yardımcı olabilir misiniz
sürücü nominal akımına göre motorun yıldızmı ,üçgenmi bağlanacağı kararı verilmez.
motor yıldıssa yıldız üçgense üçgen bağlanır.5-10 dakika çalışmayla sürücün hataya geçiyor ise blower ve motorunu kontrol et derim .
sürücü parametre ayarlarıda önemli bir rol oynar . kolay gelsin

peki sizce tork unu denemek için uygulama olarak vinç uygulaması uygun mudur?

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri