Frekans Kontrol

dupisk

Profesyonel Üye
arkadaşlar elimde monofaze girişli trifaze çıkışlı ininvertör var bunu monofaze için kullanabilirmiyim nasıl yapabilirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kullanmak istediğin motor tek fazlımı bunu mu demek isteddin eger öyleyse kullanamaz sın cünkü motoorun 3 fazlı sargıya sahip değil

Arkadaşlar sorularınızı daha da açık yazın.Monofaze olarak neden kullanmak istiyorsun ki.Elinde ki tek faz giriş 3 faz çıkış invertere sahip olmak isteen onlarca kişi var.Bence en iyisi monfaze inverter al onu harcama boş yere...

monofaze ınvertorler cok pahalıdır. elınızdekı ınvertorlede bu ıs olmaz. Hız yavaşladıgında guc kaybı sızı sıkıntıya sokmuyor ıse Watt lı bır dımer kullanmanı onerırım.

monofaze ınvertorler cok pahalıdır. elınızdekı ınvertorlede bu ıs olmaz. Hız yavaşladıgında guc kaybı sızı sıkıntıya sokmuyor ıse Watt lı bır dımer kullanmanı onerırım.
sayın uye monofaze invertörler nasıl pahalı gercekten anlamadım.ayrıca bu sistemle ilgili eğer motor yardımcı sargı ile ikaz edilen monofaze motor ise daha önce bizzet 0.40 kw motorda hız kontrol uygulaması yaptım .burada sistemde mevcut kondansatörü devre dışı bırakıp yardımcı vede ana sargıdan cıkan üç adet uçu hız kontrolun u v w uclarına bağlayarak denedım calıştı vede halen calısmaktadır.fakat her motorda aynı randımanı alınamayabilir

sayın yönetici bu konuda tecrübenize saygı duyuyorum. Monofaze motorda yardımcı sargnın ne ıse yaradıgını bılmıyorum. araştırıp öğrenicem. sanırım sayenızde yenı bırsey daha ogrenıcem...

İlgili inverter 3 fazlı motorlar için tasarlanmış olan inverterdir. Bu inverter ile monofaze motoru çalıştıramazsınız.

Bu inverter çıkışından maksimum 220V verir. Motor üzerinde yazan gerilime uygun olarak. Motorun bağlantısınıda değiştirmeniz gerekmekte. Genelde küçük güçlü motorlar için etiketlerinde 220V gerilime uygun üçgen bağlantı yapmak gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri