ACS 800 Hz Yükseltme?

efe43

Üye
syn arkadaşlar motoru devrini ykseltmek istiyorum sürücücü paremetrelerine motor etiketlerininden farklı olarak sadece hz mi yükseltmem gerekiyor rpm ayarlarııda değiştirmem gerekiyormu. mesela

400 v
1485 rpm
50 hz olan motor etiketli değerlerinden hangilerini değiştirmem gerkiyor sürücüde motorun devrini yükseltmek için

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
paremetre 11 max. referans ve paremetre20 limitlerde max speed ile yapılır paremetre99 motor etiketi değiştirmekle olmaz

ACS 800 paramaetreleri ezbere bılemem ama, genel olarak, sürücüde max. frekan sınırlandırılmısdır. Mesela 60 Hz. gıbı, ayarlıyacagınız Hz. bundan yuksek olacaksa, önce bu Hz ayarını yükseltın(mesela 80 Hz) sonrada kulanacagınız, ihtiyacanız olan motor hızına denk gelen frekansı ayarlayın (mesela 65 Hz.) Bu ayarlarını yapacagınız parametreler, kullanım kılavunuzda vardır..

İyi calısmalar,,

syn rckrsl 11 paremetresi ayarlı ve max speed mesala motor nomal devir 1480 devir di max speed den 1700 yaptım ve 1680 devire kadar çıktı ama bundan yukarı çıkmıyor max speed 1900 olarak ayarlasamda 1680 daha yukarı gelmiyor... başka bir yolu varmı acaba 99 motor paremetelerini değiştirmekle olamz diyorsunuz doğrumu

Bahsettiğim gibi, max speed veya max frekans parametresini acınız.

yanlı hatırlamıyorsam ABB sürücüler motor etiket degeriolan devirin %10 civarı arttılıyor olması lazım daha yukarsına müsade etmiyor paremetre 99 ile istenen değere çıkartamazsın. sadece paremetre 11 ve limitler paremetresi ile yapılır.Birde istenen devire akım limitide engel olur omuda kontrol et motor maksimum devire ulaştığında akım limitine dayanıyorsa hız artırımını durdurur bunuda kontrol etmende fayda var.

Evet max speed %10 bir artış yaptım akım ise normal set eetiğimiz akım değrinden çok az akım cekiyor...işte dediğim gibi %10 dan yukarısına cıkamıyorum yazıyorum ama cıkmıyor...şundan emin olmak istiyorum abb % 10 dan fazlasınam ı izin vermiyor bu bir standart bir özellikmidir acaba...saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri