İnvertör Hakkında Yardım

leke_leke

Üye
arkadaşlar sorum şu olurmu bımem sızlerın yorumlarını ogrenmek ıstıyorum.

dıyelım bır adet 1000w ınvertor var ve bununla pc. tv.rezever ve bırkaç adet aydınlatma ıle calıstırıyorum toplamda 700w yaptıgını duşunelım.ınvertör aku ıle beslenıyor ben ınvertor cıkısına bır adet akü şarj cıhajı takıp dırek aküyü şarj eder duruma getirsem aku bıtermı yanı asıl ıstegım akü ile ınvertor beslemek ve ınvertor cıkısından enerjı alıp akü şarj cıhazı ıle akuyu beslemek bu kesıntısız gucu saglaya bılırmıyım sımdıden yorumlarınız ıcın çok teşekur ederim saygılar..belkıde duşundugum şey uçuk ama ogrenmek ıstıyorum ...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu düşündüğünüz mümkün değil. Aküden tekrar akü şarj etmek istiyorsunuz. Yani sağ cebinizdeki parayı sol cebinize koymakla paranız artmayacağı gibi. Hatta bu arada bir miktar güç kaybı da olacaktır.

sız benı anlamadınız sanrım sımdık olay su .aku ınvertoru devreye sokar ve bunun sonucunda ınvertorden cıkan 220 v gerılımıde akü şarj cıhazı ırtıbatlanır aku saj cıhazından da cıkan enerjıaküye gerı donecek ...aynı zamanda ınvertorden ben tv .pc aydınlatma gıbı seylerı yapacagım...

İnverter nerden besleniyor rüzgar enerjisi mi güneş enerjisi mi ? zaten kaynaktan gelen aküleri şarj eden bir gerilim var siz bunun üzerine inverter çıkışını zaten bağlayamazsınız. Giriş enerjisini keserim dersen yapmayı düşündüğün şey basit sarkaç misali enerji kaybede kaybede bir müddet gider ve sonunda durur(çöker). Bahsettiğin olay kaba bir tabirle Köpeğe pisliğini ye aç kalma demeye benzer :D

leke kardeşim scorpin haklı enerji dönderip dönderip kullanamazsın eğer öyle olursa sonsuz bir döngü olur buda şu anki teknikle mümkün değil en iyisimi sen şöyle yap akü bir tam şarz et ve sonra invertöre bağla ve çıkışını al şarz cihazına gir ve aküyü şarz et bakalım senin bu dediğin olay ne kadar sürecek sanırım çok fazla sürmek sürmez işte o zman sorduğun sorunun cevabını alırsın kolay gelsin

dupisk benım anlatmak ıstedıgım olayda bu zaten senın dedıgının aynısı tam şarj olmus aku ıle inverter beslenecek bende aydınlatmalarımı yakacagım aynı zamanda bır guç kaynagı ılede akuye şarj uygulaması yapacagım .bu demek olmuyorkı sureklı akü dolacak hıç boşalmayacak.tabıkı kayıp olacaktır ve aku gucu azalacaktır maksat mevcut ornegın akuyu 8 saat kullanacaksam.ben bunu 12 saate cıkartmaya calışacagım amacım buu..akunun hemen bıtmrsını engellemek ve akuyu boşalana kadar daha uzun sure kullanmak.bunun kopek pıslgı ıle baglantısı cok abes olmus bence yınede herkeze teşekkurler...:confused:

böyle birşey olsa dünyada enerji sorunu kalmazdı. tüm cihazlarda kayıp enerji diye bir tüketim vardır.

kesinlıkle kayıp enerjı olacak tır bu bır gerçek bır ıkıncısı dunyada enerjı sorunu olmaz degıl orn 3000w lık bır enerji ıçın bır oda dolusu akü gerekır. ama 3000w enerji alabılırız .yanı her şeyın bır de obur tarafı var 3000w lık bır enerjı ıcın bır dunya akü kullanıyorsun vede en fazlada 6 ve 8 saaat .arası kullanırsın bu nedenle benım ıstedıgım teksey bedava elektrık degıl akü ıle ne kadar uzun sue enerjı kullanabılırım bunu merak rttım . herkeze saygılar cevaplar ıçın teşekkur ederimm...

Değerli kardeşim leke.......
Söylediğini yapsan ve invertör çıkışına şarj cihazı dışında hiç birşey bağlamasan dahi bir süre sonra Akü biter (kayıplardan dolyaı)
Çıkışa alıcılarıda ilave edersen; O zaman Akü normal bitmesi gerekenden daha erken biter (Alıcıların tüketimi + Şarj Kayıpları)
Şöyle düşün; Bir havuz dolusu suyumuz var. Ve normalde bu suyla 10 tane varil doldurabiliyoruz. Sonra senin mantıkla havuzun çıkından varilleri doldururken bir yandanda bir pompa ile çıkıştan aldığımız suyu tekrar havuza basıyoruz. Ancak pompamız salmastırasından bir miktar su sızdırıyor (Kayıplar :) ) Şimdi söyle bana suyumuz 10 varili doldumaya yetermi....?
Haaa Suyun bir miktarı havuza geri döndüğünden daha geç boşalacak diyeceksen... Bende derimki evet ama bu seferde çıkıştaki suyu böldüğün için aynı anda 3 varil doldurman gerekirken iki varil doldurabileceksin....
Yani senin mantıktada çıkıştan daha az güç çekmen gerekecek... e olsun dersen Şarj cihazı bağlamadan daha az güç çek O zaman senin şarj dahada uzun gider........Selametle......

Termodinamiğin 2.kanunun çiğnemek istiyorsun sen. Bu tür uyanıklıklar hep dile getirildi ama sonuçları hep fos çıktı. Enerji kullanıp enerji üretmeye çalışıyorsun ama aldığın enerji kullandığın enerjiden asla büyük olamaz ideal ortamda eşit olabilir ancak.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri