Hdd Motorunu Sürmek

bjk_yusuf

Üye
arkadaşlar ben propoller clock yapçam devreyi döndürmek için de HDD motoru kullanıcam eski bi HDD den motor söktüm ama bu motoru çalıştırmak için bi sürücü devresi bulamadım motorun ne cins motor olduğunu bilmiyorum ama 4 kablosu var onu biliyorum sadece kimisi bipolar step motor diyo kimisi fırçasız dc motor diyo anlamadım yardım ederseniz sevinirim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Şema ekte

qn8sra.gif

Bn bu devreyi tam olarak 3 sefer kurdum fakat çalıştıramadım bi sorun var bu devrede. bna başka sürücü devresi lazım

arkadaşlar hdd motorumun cinsini öğrendim bipolar step motor. bunu döndürmem için sürücü devresine ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.

devre basit ama çalışıyormu ?????

arkadaşlar benimde floopy disten çıkan 4 uçlu step motoru sürme konusunda yardıma ihtiyacım var, bilen arkadaşların yardımını bekliyorum...

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri