Yardım micromaster ne işe yarar_?

barbaras

Üye
Ben pano mantajı yapıyom ama projedeki micromasterın tam olarak ne işe yaradığını bilmiyom bana detaylı bir şekilde açıklayabilirmisiz lütfen:)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
micromaster siemensin ürettiği motor sürücüdür. devresine bağlı motorun devir ayarını yapmak için kullanılır.

Teşekkürler,asenkron motara ait bi sürücümü yoksa servo motorlarda da kullanılıyormu_?Bide frekansı azaltıp arttırarakmı devir sayısını kontrol ediyo biraz açarmısınız lütfen konuyu.

asenkron motorlarda kullanılır ve frekansı değiştirerek devir kontrolü yapar. asenkron motorlarda devir değiştirmek için gerekli olan iki değişken vardır. bunlar frekans ve motorun kutup sayısıdır. motorun kutup sayısı sarım ile ilgilidir. n=(f*60)/2p formülü ile devir hesaplanır.
n:devir sayısı f:frekans 2p(çift kutup sayısı(örnek 2 kutuplu motorda 1))

Çok teşekkür ederim ustam çok açıklayıcı oldu:) + rep

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri