mm440 iki analog giriş ile hız kontrolü yapmakl

Raichu

Üye
slm arkadaşalr

tekstil uygulamalarının vazgeçilmezi olan hız senkronizasyonu üzerine çalışmalar yapıyorm
mm440 serisi sürücülerde işimi kolaylaştıracağını düşündüğüm 2 analog giriş hakkında sizin fikrinize başvurmak istedim. 1 analog girişi makinadan gelen referansa 2. analog girişe ise potansiyometre bağlayarak sürücünün hızını değiştirmek istiyorm 2 analog girişte sürücünü frekansını değiştirecek
örneğin sürücü 0-80 hz çalışacak bunun %70 1 analog giriş %30 ise 2 analog giriş karşılayacak. yani 2 analog giriş ile motor hat hızında biraz daha hızlı dönecek şekinde kolaylıkla ayarlanacak

fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
mm440 serisinin ne olduğunu bilmiyorum ama, schneider altivarda giriş verilerinin toplanarak hız değiştirilmesi mümkün.

yapman gereken şey 0-10v olarak her iki analog inputuda bağladıktan sonra p1000 parametresini 72 olarak seçeceksin.ve p756ile p761 arasındaki parametrelerden analog girişlerin ölçeklendirilmesini yapabilirsin. zaten mm440 ın türkçe olarak kullanma klavuzunu internetten bulabilirsin. daha önce tek analog girişli uygulama yaptıysan eğer yukarıdaki yazdığım işlemleri yapman yeterli olacaktır.daha önce aynı uygulamaları 440 ile defalarca uyguladım.eksik kalan yer olursa yardımcı olabilirim.kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri