MM440 faultf453 ?

theone11

Üye
merhaba.
bizde de mm440 f453 veriyor. motor 45 kw.
P1300 = 20 . P1610= 50. P=1611 0. P1120=3 sn.
duran bir motor. tam kalkma anında drive fault veriyor. hemen akabinde resetlenip çalıştırılabiliyor. 3-4 günde bir veriyor. su anda çok sık gelmiyor. motorda 2 yıldır çalışıyordu 1 haftaya kadar böyle birşey yoktu.
teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
slm p610 parametresini yükseltinizmi hiç bence onu bir deneyin motor demeraj akımlarında faydalıdır

Demeraj akımı nedir?
Bilmiyordum araştırınca yazmak istedim benim gibi bilmeyenler için.

Elektrik motorlarının yön değiştirmesi veya kalkınma anında sistemden nominal akımın 3-5 katı fazla akım çekmesidir. bu olaya motorun geçici rejimidir ve 4-5sn sürer daha sonra motor nominal değerinde akım çeker. bu sırada aşırı yüklenmeden dolayı motorun bağlı olduğu enerji hattında da gerilim düşebilir. demeraj akımının azaltılması ve gerilim düşmesini önlemek için, motora yol verilmesi yıldız/üçgen bağlantıyla yada soft-start (yumuşak kalkış) yöntemleri gibi statik yol verme veya motor kontrol cihazları kullanılmasıdır.
Alıntıdır..

F453 hatası cihazın manuelinde yok ama anlamı şudur
vectör algoritması hesaplamasında devrilme yanı hesaplanan bazı değerler limitleri aşıyor.
bunu engellemek için P1300=1 FCC kontrolde çalışabilirsin veya P1300=20veya 21 için motor kalibrasyonu ve vectör çalışma için kalibrasyonları yapmalısın
motor datalarını P0010=1 yaptıktan sonra P304,P305.. doğru girip P1910 = 1 ve P3900=2 yap bu işlem hesaplandıktan sonra P1960=1 yapıp cihaz vectör kontrol için bazı değerleri kendisi hesaplayacak F0042 hatası gelmez ise kalibrasyonun tamamdır .

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri