250 kW Motora Yol Vermek

ademcelik

Profesyonel Üye
iyi akşamlar;

250kw motora nasıl yol veririz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yıldız üçgen yol verirsin.

Çalıştıracağın motorun ne iş yapcağını çalışma şeklini, neyle yol vereceğini yazmadan genel bir soru sormuşsun onon için sarunun cevabı yukarıdakidir.

sıcak su pompalamak için kullanılacak 7/24 devamlı çalışacak.

Tercihen sürücü,yoksa soft-starter kullanın.Sürücü kullanırsanız,trafo ,kablolama maliyetlerininiz azalacağı gibi devri düşürme olanağı varsa enerji tasarrufu da mümkün olacaktır

teşekkür ettim cevaplarınız için. ajandada reosta ile yol verme yapılır diye belirtilmiş. nasıl birşeydir bu reosta ile yol verme. aslında keşif çalışması yapıyorum en ucuz ayrıca en güvenilir yöntem hangisi olur onu merak ediyorum. hangi ekipmanlar kullanılır vs. trafo bizim olması durumunda doğrudan yol verme ihtimalimiz varmıdır ?

Reosta içinde trafo yağı olan (yağ soğutmalı), motor fırçalarının bağlı olduğu kemensdeki uçları kademe kademe kısa devre eden bir alettir. Motorauygun bir(3tf59) kontaktör veya termik manyetik şalterle motor a yol verdikten sonra reosta kademe kademe çevrilir. Yani hem kontaktör hem reostayı kullanmalısın.

teşekkür ettim cevaplarınız için. ajandada reosta ile yol verme yapılır diye belirtilmiş. nasıl birşeydir bu reosta ile yol verme. aslında keşif çalışması yapıyorum en ucuz ayrıca en güvenilir yöntem hangisi olur onu merak ediyorum. hangi ekipmanlar kullanılır vs. trafo bizim olması durumunda doğrudan yol verme ihtimalimiz varmıdır ?

Reosta ile rotoru sargılı(bilezikli)motora yol verilebilir.Sincap kafesli motora yol verilemez

sn metehan34
peki bu kontaktör ve repsta için ayrıca pano yaptırmamız gerekiyor mu ?

sn alidemir017
motorun sincap kafesli yada bilezikli olacağını neye göre karar vermemiz gerekir ?

arkadaslar reosta konusuna bıraz takılmıslar ancak 2011 yılındayız....! reosta olayı tas devrindeydi.. tristorun icadından önce.. en dogrusu arkadasım soft start..

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri