Sinamics G120 inverter

karahusnu

Üye
Arkadaşlar benim 7,5Kw G120 İnverterim var.Bu inverterle pompa çalıştırıyorum.Ancak A0501 alarmı vererek çalışıyor.Alarm vermeden hemen termik açmasını istiyorum.Yada alarm vermeye başladıktan kısa bir süre sonra termik açmasını istiyorum.Nasıl yapabileceğim konusunda yardımcı olabilirmisiniz...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
devresine bir tane termik tak..ama sürücü akımından düşük tutki..önce termik atsın..alarm versin

kompara fikrin için teşekkür ederim. Ancak ben termik takmak istemiyorum.Termik takmadan direk inverterin arızaya geçmesini istiyorum..

Arkadaşlar benim 7,5Kw G120 İnverterim var.Bu inverterle pompa çalıştırıyorum.Ancak A0501 alarmı vererek çalışıyor.Alarm vermeden hemen termik açmasını istiyorum.Yada alarm vermeye başladıktan kısa bir süre sonra termik açmasını istiyorum.Nasıl yapabileceğim konusunda yardımcı olabilirmisiniz...

Merhaba A501 aşırı akım uyarısı. Öncelikle G120'lerde P0640=%200 ayarlıdır. Eğer buna rağmen bu hatayı veriyorsa, sürücü büyük ihtimalle motara ve uygulamaya göre küçük seçilmiş. Ya da P1300 kontrol tipini kontrol ediniz..
Gelelim sorunuza; aşağıdaki parametreleri girerseniz, alarm geldikten sonra cihaz OFF2 ile istenilen gecikme ile durur. Aramın kodunu seçemezsiniz, bütün alarmlarda durur.

P2800=1 (FFB aktif)
P2802.0:1 (Timer1 aktif)
P2849=52.7 (Alarm bilgisi)
P2851=0 (ON Delay aktif)
P2850=5 sn (gecikme süresi)
P0844=2853 (Nout timer)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611