Motor sürücüsü nasıl programlanır

turgayatik

Üye
ArkadaŞlar sÜrÜcÜ nasil programlanir.neye gore yazilir hesaplanir ayrica butub suruculerin ariza aciklamalari aynimidir.ayni degilse her birinin ben ariza aciklamalarini turkce olarak nerde bulabilirim yardimci olusaniz sevinirim.

Düzenleme : BuRçin.
Konularınızı Açmadan Önce Forum Kurallarını Okuyunuz.
Konularınızı Doğru Bölümlere Açmaya Gayret Gösteriniz.
Konuyu Yanlış Bölümde Açtığınız İçin Konu Buraya Taşınmıştır.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sürücü programlayabilmek için en başta kullanım formunu belirlemek gerekir.
1.dijital girişlerdenmi
2.potansiyometre ile mi
3.analog voltajmı
4.profibustanmı.....gibi

sonra kullanacağın motorun etiketini ilgili parametrelere yazman gerek
kullandığın yere ve proses ihtiyacına göre diğer parametreleri (frenleme,durş rampası, kalkış rampası,çalışma frekansı gibi)programlaman gerek
her sürücünün alarm numaraları aynı değildir.aynı marka farklı modellerde aynı olan alarm mesajları var

türkçe klavuz içinse motor sürücünün marka ve modeline göre internetten arama yapabilirsin.

arkadŞlar .profibus hakkinda bİlgİ almak İstİyorum İlgİlenİrmİsİnİz

konuyu basite indirgersek en önemli noktalar:

-minimum frekans
-maksimum frekans
-kalkış stratejisi
-durma stratejisi
-kumanda tipi
sayılabilir.
minimum frakanstan kastımız sistemin motorun aşınmasına sebep olmadan çalışabileceği en düşük frekansı bulabilmektir ki ; özel çözümler üretilmez ise motorda sıcaklık problemi başına dert olacaktır.
maksimum frekansta ise motorun dinamik yapısının emniyetli olarak dayanabileceği en yüksek frekansı tespit edip girmektir. Piyasada kullanabileceğin çoğu standart motor 50-60 Hz için tasarlanmışlardır.
Benim kurduğum sistemler için önerim 20-70 Hz aralığında kalmaktır.

mstbozdag tesekkurederım bılgılerınden dolayı.senden bı rıcam da olsa surucu markalarını bulmamda ve onların türkçe alarım listelerini bulmam da yardımcı olurmusun

arkadaslar elımde bır adet servo ve bitane unıdrever sp control technıQues marka surucu var progama dılı zanndersem vısul basıc bana yardımcı lucak bırılerı lazım bu konudan anlayan bılgısı olan herkesten yardım ıstıyorum******************** adresım bu ms alrınızı beklıcem suruculer hakkında temel duzeyde bılgım var profıbus suruculerı haberlesmesı dıe bılıyorum teknık bılgıye sahıp degılım

DANFOSS frekans konvertöerleri ile ilgili istediğin bilgileri www.dantek.com adresınden yada *********************'dan bana mail atarak ulaşabılırısın

Düzenleme: BuRçin.

Forum kuralları gereğince forum kurallarında msn ve e-mail adresi vermek yada istemek yasak olduğundan konudaki msn - e-mail adresleri silnmiştir.Bu tarz isteklerinizi pm (özel mesaj) yoluyla yapınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri