Şu devreyi açıklar mısınız?

engerex

Üye
Selam arkadaşlar.
Aşağıdaki devre bipolar step motor sürücüsü. Bilgisayarın paralel portunun 2,3,4,5 numaralı pinlerinden aldığı sinyale göre motoru hareket ettiriyor. Bu devreyi yapmak istiyorum, elektronik bilgim iyi olmadığı için bu devrenin elemalarınn tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyorum.
Bu pine 1 sinyalı gelirse şu devre elemanı şunu yapar gibi açıklarsanız sevinirim.
bipolar_k.gif
kaynak

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
devrede gördüğün gibi iki not kapısı ard arda bağlanmış seri bağlantı arasından birer uç daha çıkarılarak değil ve değilin değili sinyalleriyle
toplam sekiz npn transistör sürülmüş,devreden anlaşılmayacak bir şey yok
daha ne istiyorsun,

devrede gördüğün gibi iki not kapısı ard arda bağlanmış seri bağlantı arasından birer uç daha çıkarılarak değil ve değilin değili sinyalleriyle
toplam sekiz npn transistör sürülmüş,devreden anlaşılmayacak bir şey yok
daha ne istiyorsun,

Sanıyorum devrede 4 adet NPN, 4 adet te PNP transistör vardır.devrenin çalışmasında herhangi bir aksaklık yoktur.

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri