220v dc motor hız kontrol devresi lazım

djderman

Üye
selamın eleyküm arkadaşlar bana acilen 220 dc motor hızkontrol devresi lazım nerden bulabiliriz yardımcı olabilirseniz sevinirim şimciden teşekürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Böyle birşey işinize yarayabilir elkt. süpürgeden söktüğüm hız kontrol devresi.. Gerçi bozuk ama :) banada lazım kardeş 220v motor hız kontrol devresi , bi hurda süpürden buldum diye sevinmiştim tam oda bozuk çıktı malesef :( bağladımda düz bir ayarda çalıştırıyor motoru ayar yapmıyor tamir etmek mümkünmü acaba bilen arkadaşlar....

tamir etmek mümkün üzerinde soğutucuya bağlı olan triyak elemanı var o bozuk olmalı değiştirisen kontrol yapar

yanlız arkadaşlar resimde gördüğünüz motor sürücüsü ac motor için yani elektrik süpürgesi 220 vac ile çalışır.arkadaşın istediği dc motor kontrol devresi.

valla üşenmedim çizdim yaparım diyorsan programınıda yazıcam.

devrede kullanılan mosfet motorun gücüne göre seçilir ben 400v 75w lık mosfet kullandım devrede.

devre baya profesyonel. istersen motora hall effect switch bağlarsan ekranda devir bilgiside olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri