Gömülü sistemler hakkında kaynak önerebilir misiniz?

theasus

Üye
Gömülü sistemler hakkında kullanışlı bir kaynak,döküman,e-book veya web adresi önerebilir misiniz?Daha çok pratik uygulamalara yönelik olursa sevinirim çünkü işin teorisine dayalı kaynaklar buldum fakat işime yaramıyor.Bu konuya giriş yapıp kendimi geliştirmek istiyorum.
Şimdiden teşekkürler...

Site/forum yonetiminin bu konuda ki tavrini net olarak bilmedigim icin adres yazmiyorum, lakin Turkce olarak gayet guzel siteler var, yabanci site istiyorsaniz ziyadesi ile var.
Google ile aramak icin klasik anahtar kelimeleriniz;
"embedded", "RTOS", "Arm", "JTAG" ,"WinCE","touch screen" ...

gomulu sistemler icin en populer MCU lar ile de farkli bir yoldan ulasabilirsiniz:

AT91RM92XX
lpc2148
lpc2368
s3c2440

kolay gelsin...

forum yonetiminin bu konuda ki tavrini net olarak bilmedigim icin adres yazmiyorum, lakin Turkce olarak gayet guzel siteler var

kardeş bildiğin türkçe siteler varmı acaba?birde ben pic serisi mikrodenetleyiclerle uğraşmaya çalışıyorum.acaba artık geçsemmi 16bit 32bit mikroişlemcilere.birde embedded sistemler tam olarak nedir,nasıl olur,nasıl yapılır gibi sorularımı nereden cevaplayabilirim?

kardeş bildiğin türkçe siteler varmı acaba?birde ben pic serisi mikrodenetleyiclerle uğraşmaya çalışıyorum.acaba artık geçsemmi 16bit 32bit mikroişlemcilere.birde embedded sistemler tam olarak nedir,nasıl olur,nasıl yapılır gibi sorularımı nereden cevaplayabilirim?

Benim bildiğim konu ile ilgili Türkçe siteler aşağıdadır. Pic' ten 32 bit'e geçsem mi diye sorduğunuza göre geçme vakti gelmiş demektir.

emrah: Gerçek zamanlı (real-time) sistem nedir?

emrah: Gerçek zamanlı bir Linux masalı

Yazar - Gömülü Sistem Programcılığı

https://www.kontrolkalemi.com/forum/soru-gorus-sikayetler/34324-formda-eksiklik-hissediyorum.html

touch screen kontrolu hakkında bilgisi olan var mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri