Dc besleme röle baglantısı ayarları lütfen yardım

06emrah

Üye
Merhaba ben özel bir elektrik dağıtım şirketinde arıza onarım Bakım servisinde çalışıyorum.işimle ilgili olarak birçok şeyi biliyorum fakat bu dc besleme ve özellikle röle konusunda yogunlaşmak ıstiyorum fakat bana yardimci olacak bi usta bulamadım. Is yerindeki kimsede anlamiyor sorduklarimda anlatmak istiyorum.nerden başliyacagimida bilemiyorum.mühendisimiz akım trafolarından başla dedi tamam ama akim trafosunun neyinden basliyim akim trafosu bu isin neresinde açikçasi cok arayis icerisindeyim ama hep bosa cirpiniyorum.siz degerli abilerime soruyorum bilgi paylasilinca güzel degilmi dir. Lütfen bana yardimci olun.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Ben bağlantı kuramadım?
Öncelikle yerli kaynaklara bak, ingilizcen varsa o da olur, sırasıyla röle nedir, hangi parçalardan oluşur, nasıl kumanda edilir, çeşitleri vb. konulaıyla devam edersin. Kolay gelsin.

Baktiklarim normal okullarda anlatilsn dersler gibi bana ankarada bulunan bu işi gerçekten bilen birisinin pratik olarak göstermesi lazım.emegi neyse veririm gerçekten cok hevesliyim cok istekli yim bana yol gösterecek birini ariyorum.dediginiz gibi cok araştırdım ama bilgi kirliliginden başka bisey bulamadım kafam iyce karıştı :(

Takdir sizin röle dediğin pahalı bi şi değil kitaptan anlamazsan alır parçalarsın 1 2 tane, 12 vdc ile devreler kurarsın, iyice öğrendin mi kontaktöre geçersin, ama sen zaten dc röle çalışması sormuşsun. Başarılar

Konu başlığı DC besleme rölesi. Buradan ben bildiğimiz röle kontaktör gibi elemanları anlıyorum.

Ancak anlatılan konuda geçen kelimeler

enerji dağıtım şirketi
akım trafosu
röle ayarları.

Bu durumda sizin öğrenmek istediğiniz röleler sekonder koruma röleleri olmalı sanırım. Sepam, GE, ABB, SEL gibi üreticilerin ürettikleri, daha çok 110DC - 220DC gerilimlerle çalışan, 5A akım trafosu 100V gerilim trafosu girişleri olan ve bir kesiciye kumanda eden, gelişmiş olanları programlanabilen röleler olmalı sanırım.

Evet ben onlari anlatmak istedim ama sanirim yanlis yazdım konuyu.bahsettiginiz gibi sekonder korumayla ilgili herşeyi öğrenmek istiyorum ama nerden başlayacağımi bilmiyorum

Elimde hic bir evrak yok internette çok karışık bilgiler mevcut konuyla ilgili bilgim olmadığı için iyce karistiriyorum

Teşekkür ederim ilginiz için

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri