anlıyamadığım bir problem

metehan

Üye
iyi çalışmalar değerli arkadaşlarım.

benim bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim
bir mağazaya bol miktarda power led buna parelel power led sürücü kullandım
sorun şu normalde akım 3,5- 4 amp ama 20 amperlik c eğrisi sıemens 6KA w otomat
kalkışta yeterli gelmiyor sürekli devreyi kesiyor elimle durduruyorum daha sonra
devamında saatlerce akımı devam ettiriyor.
bulunduğu dağıtım panosunun ana beslemesi 3*50 amp 10KA buda yeterli gelmiyor
kalkışta atıyor 3*63 ile değiştirdim bu seferde bazen atmaya başladı ama kalkışlarda normalde bir sorun yok.

"bol miktarda": Kaç adet?
"power led": Kaç watt?
"3* sigorta": Tüm yükü tek sigortaya mı bağladınız? Faz başına düşen yük kaç watt?

bir linyede (başında 20 amp 6 ka c sigorta) 616 adet 2,31 watt power led çip 28 adette sabit akım led sürücü var
yüklerim şu an iki faz üzerinde üçüncü fazda bir yük yok ama onada yine power led takacağım yakın zamanda
R fazı 18 amp S fazı 14 amp T fazı şu an için bir yük yok ama bu hafta yük vereceğim
teşekkür ederim

Yüklerinizi monofaze sigortalar üzerinden yüklerinizi bölerek sigorta sayısını arttırarak, pako şalter yada mandal şalterler ile devreye almanızı tavsiye ederim.

ilginiz için teşekkür ederim
benim anlamadığım led sürücüleri kapasitifi yoğun kalkışta b eğrisi sigortayı keser ama c takılı hem de olaması gereken amperden daha yüksek ben buna bir anlam veremiyorum
aydınlatırsanız sevinirim
bu arada eksik bir şeyler yazdım bir linyede (başında 20 amp 6 ka c sigorta) 616 adet 2,31 watt power led çip 28 adette sabit akım led sürücü var diye yazdım ama
dört gurup var yani aşağı yukarı 2500 cip 120 adette led sürücü var dört linye şu an için iki faz üzerine bağlı yükler

ılk acıldıgında cıhazlar normalden fazla akım ceker ve kacak akımlar dengesız yuklenmelerdede atabılıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri