motor koruma şalteri çalışma prensibini bilen varmı yada bağlanmasını

beyler power point ödevim var motor koruma şalterleri nasıl çalışır ayrıntılı anlatabilecek varmı power pointte sayfalar kısa zaten 2 3 cümle olsa yeter pazartesiye yetişmesi lazım

bu videoyo bende gördüm ama adamı 15 dakika dinleyipte öçalışmasını bulamam bana yazılı metin lazım 2 -3 cümle yeter çok değil

Ödevi kendiniz hazırlayın Mehmet hoca motor koruma şalterleri hakkında söylenmesi gereken hemen hemen herşeyi söylemiş. Dinlerken not alın nettende foto kendi emeğinizle birşeyler oluşturun bunun farkını öğretmeniniz de anlayıp ona göre değerlendirecektir.

Koruma röleleri
Faz koruma: Fazlardan birisi gelmediği zaman motorun çalışmasına izin vermez. Motorun iki fazda çalışmasını önler.
Faz sırası rölesi : Sistemde faz sırası değiştiğinde motorun ters dönmesine engel olur.
Aşırı akım rölesi: Motor herhangi bir sebeple aşırı akım çektiğinde devreyi açar. Motorun yanmasını önler.
Daha geniş detayı araştırmalısın.

Ben de bunu düşündüm ama yazmadım "vidyodan kopyala yapıştır nasıl yapılır ki" ... Bazışarı iyilikten anlamz

Sn by lent'in dediği copy/paste 'e alışmayın kendinizden birşeyler katın varsın cümleleriniz devrik olsun varsın imla hatası olsun. Yeter ki sizin elinizden çıksın. Ödevlerinize bir an önce yapılıp verilmesi gereken "angarya bir iş" gözüyle bakmayın. Biraz emek verin bunu öğretmeniniz de fark edecektir.

arkadaşalr tamam dinlicem 15 dakika sen dinledinmi Yaşlı Uzman eminmisin varmı motor koruma şalterinin çalışması varsa dinlicem benim vaktim değerli yoksa dinlemicem

Tamam sn gazkesmez siz dinlemeyin değerli vaktinizi almayayım. Bildiğiniz gibi davranın.

yav kardeş ben ne diyorum sen ne anlıyosun varmı yokmu herneyse ya sana bişey anlatmak deveye hendek atlatmaktan bile daha zor

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri