kafamı kurcalayan sorular

arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim mesela ;bir işletmemiz tahmini güç değerleri şu şekilde r fazında çamaşır makinesi ev tipi 2 adet klima 9000 lik sanırım 2 adet s ve diğer fazlar aynı ilaveten s fazında 0,75 kw monofaze motor var t fazında 1 adet cola dolabı ve 1 adet var akşam r fazında 20 adet tasarruflu ampul var ve bu cihazlar na zaman çalışacağı belli olmuyor tasarruflu ampuller kapasitif yazdırırımı aynı şekilde mikro dalga fırın kapasitif yazdırırmı 2. sorum panunun sadece kompanzasyon kısmını taşıyacağım yani sayaç ve dağıtım aynı yerde kalacak sadece kompanzasyon kısmını taşıyacağım yaklaşık 40 mt uzaklığa röle varkombi akım trafosu 50/5 cl0,5 acaba ölçümde mesafeden dolayı bir sorun yaşarmıyım..3 . sorum 1,1kw lık monofaze motora kaç mf kondansatör koymalıyım kompanzasyon için bunun formülü nasıldır.. şimdiden sağolun

Tasarruflu ampuller elektronik olduğu için içinde kondansatörler mevcuttur. Bu yüzdendir ki kapasitif sayaç yazar. Mikrodalga bildiğim kadarıyla kapasitif yazdırmaz.2.panoyu 40 mt uzaklığa taşıyacaksansayaç çıkışından sonra ana kabloyu direk kompanzasyon panosuna götürüp ordan tekrar dağıtım panosuna getirmeni tavsiye ederim.Sadece kompanzasyon beslemesini götürecek olursan akım tafoların ölçü panasunda kalacağından dolayı k-l uçlarını tek tek taşıman gerekir.Buda 4 mt den sonra sağlıklı olmaz.3. 1.1 kw lık motorun etiketinde ki cosq değerine göre kondansatör koyman gerekir. Yardımcı olabildiysem ne mutlu

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri