Labview Programı İle Scada

fransua

Üye
Arkadaşlar çoğunuzun bildiği bir Scada olayı var. Bunu açıklamak istemiyorum şuan. Bu konuda bana yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.. Benim yapmak istediğim sistem mikroişlemci tabanlı çalışacak ve aynı zaman Labview scada programı ile de dışardan müdaheleye izin verecek. Bu konu yardımcı olursanız çok sevinirim...

arkadas ilk olarak labview scada programı degil
sonra labview ile miroişlemci tabanlı degılde kendi DAQ kartları mevcut bunlar ile rahatlıkla calısabılırsın
yanlız biraz tuzlu olabılır
scada dan farkı plc yı ortadan kaldırmaktadır olayı tamamen kendı donanımı ve yazılımı ile

Labview'da farklı programların activex'lerini eklemek mümkün müdür?

Labview i DSC modulü ile pic ten daha ucuza temin edebileceğin plc lere bağlaya bilir ve scada olarak kullana
bilirsin. Pic de bağlamak mümkün ama doğru noktadan başlamak önemli. İhtiyacın olan
1. Labview 8.0 veya üzeri
2. DSC modülü (soft)
3. Modbus haberleşebilen bir plc veya opc server yazılımı ile desteklediği bir plc.

Opc server olarak Tavsiyem Topserver. Plc olarak En kolay bulabileceğin Delta plc.
( Simatic s5 bilmeyeni de plc biliyor saymıyorum.)

Hala İlgili isen devam edebiliriz.

İyi çalışmalar.

bu konu hakkında bilgi almamız mumkunmu cevap verirseniz sevinirim.

Kısaca şunu söyleyebilirim, Labview ile bilgisayar ile kontrol anlamında yapamayacağınız şey hemen hemen yok gibi.
Pahalı DAQ kartlar almak yerine usb, parport ya da comport kullanarak dış ortamla iletişim kurmak da mümkün.
Labview temeli için Prof.Dr. Faruk Ünsaçar ve Engin Eşme'nin kitabı oldukça anlaşılır, faydalı bir kaynak, almanızı öneririm, :

kitapyurdu: kitap - Grafik Programlama Dili Labwien - Doç. Dr. Faruk Ünsaçar,Engin Eşme, grafik programlama dili labwien, GRAFIK PROGRAMLAMA DILI LABWIEN,

LABVIEW - Faruk Ünsaçar - Engin Eşme |Seçkin Kitap Satış

Labview in tr de bayisi istanbulda natıonal ınstruments isimli firmadır... Teknik destek olarak yardımcı olacaklardır...

Labview in silver menüsü ile ilgili bi sunum yapmam gerekli yardımcı olabilecek varmı ?
saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri