herkes fikrini belirtirse memnun olurum

dj flexi

Üye
merhaba arkadaşlar daha önce konuyu soru şikayet bölümüne açtım cevap gelmedı ordan kaldırırsa admın memnun olurum burda kalsın konu

benim 2-3 sorum olcak bilgisi olanlar ya da fikir vermek isteyenler olursa memnun olurum
arkadaşlar elektronik devrelerden fazla anlamıyorum ama bu işte çok kar olduğunu biliyorum bi süre elektronik kart üreten bi dükkanda çalıstım
asansör şirketine kart yapıyorduk boyutuda bi klavyenin uzunluğunun 2/3 kadar tahmin edersınız anlatmak istediğimi maliyeti 40 tl belki daha az ama 200 tl satıyorlardı asansör şirketine onlarda asansörlerde kullanıyorlardı
bende böyle bi yer açsam kart imalatı yapsam:
1- öncelikle neyin elektronik devresini yapıcam aklınıza ne geliyorsa belirtin bilgisayar devreleri - parçaları , robotlarmı, sensörler mi, güvenlik mi, yapay zeka, uzaktan kumanda edilebilen cihazlar, harici harddisk ya da sadece bir şeyin elektronik devresimi aklınıza ne geliyor ?
2- kime satıcam elektronik devreyi millet ekmek almaya alır gibi gelip almaz bildiğiniz gibi yanı müşterileri nerden bulcam
3- bu calıstığım yerdeki gibi kar yapabilirmiyim
4- bu işe girmelimiyim
5- böyle küçük bana yetcek bi yer açmanın maliyeti nedir kaç bin tl mesela
tek çalısmıcam tabi 3-4 kişi olucak belki daha fazla cevaplarınıza göre
6- zamanla büyüyebilirmiyim dükkan ilerde şirket olurmu yoksa sabitmi gider ben zamanla büyütmek isterim aklımda olan şey ya da batarmıyım :)

teşekkür ederim şimdiden aklıma başka soru gelirse yazarım tekrar :)

öncelikle iş yaptığım bir çok elektronikçi var parayı bulanını görmedim kendilerini idare ediyorlar

1.saydıklarının dan sadece cihaz yada makina imalatçılarına ihtiyacları doğrultusunda birşeyler yapmak diğer saydıkların çinden daha ucuza geliyor zaten.
2.dükkanı açmadan sözlüde olsa iş bağlaman lazım.
3.yüzde yüz kar marjı ile satılan herşeyden kazanılır yeterki sayısı iyi olsun.
4.bence girme
5.baskı makinası vs. alacaksan tabi maliyet artar.
6.oda senin işe gösterdiğin özene vizyonuna birazda şansa kalmış
başarılar

Merhaba
Sizin çalıştığınız müessesenin kaç yıllık bir mazisi var ve de çalıştırdığı eleman sayısı nedir?Kolay gibi görülen işlerin arkasında,Aysberglerde olduğu gibi suyun altına bakmak lazım.

Ben yıllarca üretim yaptım üretim müdürlüğü yaptım pek kale alacak kadar para görmedim günü kurtarmak için yeri geliyo maliyetine yapılıyor. Tamir işinde çalıştım ve hala çalışıyorum işi bilirsen tabiki tamir ettiğin şeye bağlı iyi para var yıllık ortalama sadece tamirden 150 200 bin tl kazanılıyor tabiki maliyetide düşünmen lazım maliyet birazda senin elinde her malzemeyi yurt dışından getirirsen pek bişey kalmaz. sen onu bunu bırak hepsi baş ağrıtır al sat yap piyasayı araştır alabiliyorsan distiribütörlük al ticaret yap kafan ağrımaz...

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri