Ustalık Belgesi nasıl alınır ???

zanax

Üye
s.a arkadaşlar ben endüstrş meslek lisesi elektrik -elektronik bölmünü bitirdim ustalık belgesi almak istiyorum acaba nasıl alabilirim ?? benim bildiğim eksiden çıraklık okulunda bir sınav yapılırdı başarılı olanlara ustalık belgesi verirlerdi.. Acaba ben nasıl alırım ustalık belgesi... ??

meslek lisesi mezunları tahmin ediyorum sınavsız ustalık belgesini alıyorlar çıraklık eğitim merkezine müaracaat yapıp gerekli açıklamayı almanız daha doğru olur bence..

hıocam geçen sene gittim çıraklık okuluna ordaki müdür veya müdür mavini bna ustalık belgesini okulun verdiğini felan söyledi ama tam anlayamadım... :(

ustalık belgesini almak istiyorsan çıraklık ve mesleki eğitim merkezlerine kayıt yapıyorsun.meslek lisesi mezunu olduğun için sadece sınavlara giriyorsun .ilk sınav tarihinde normal derslerden sınav .ikinci sınav gününde mesleki sınav öğleden sonra uygulama sınavı oluyor .

1985-1986 Eğitim-Öğretim yılı sonuna kadar meslek lisesinden mezun olanlar mezun oldukları meslek dalında doğrudan “Ustalık Belgesi” alabilirler.1985-1986 Eğitim-Öğretim yılından sonra meslek lisesinden mezun olanlar doğrudan ustalık sınavlarına katılarak sınavlarda başarılı olmaları halinde “Ustalık Belgesi” alabilirler.ben bugun gırdım arkadasım uygulama sınavına.81 lıra zıraat bankasına harcı var.çıraklık egıtım okulları bu konuda sana yardımcı olabılır

yardımcı oludğunuz için tşk ederim muhterem arkadaşlar;
yani bende meslek lisesi mezunu oludupum için sadece çıraklık okulunda sınava girecem öylemi...
peki bu sınav nasıl bir sınav uygulama mı ? yazılı mı ? zor mu yardım etme v.s şeyler oluyormu ? acaba bu konuda yardımcı olursanız seviniirm...

Sorular zor değil okulda gördüğünüz sorular çıkıyor karşınıza sınavlar test usulu ile oluyor sınav sonrası bir derste uygulamalı olarak sözlüye giriyorsunuz

saol hocam tşk ederim aydınlattığın için hocam fakat şöyle bir durum var ben mesleki açık öğretim lisesinde okuyorum. yani meslek lisesini bitirdim fakat dışarda kültürt dersleirm kaldı. ? acaba bu durumda ustalık sınavaına girebilirmiyim yoksa diplomalıyı aldıkta sonra mı başvurayım ustalık sınavına ???

ustalık sınavında sınava gireceğiniz dersler :ekonomi,çalışma hukuku,iş ve insan ilişkileri,sgk(sigorta),işletme,muhasebe,insan sağlığı ve iş güvenliği,yapı elektrik ve kuvvet ve uygulama kültür dersleri girmiyor. sizin kaldığınız ve ya devam eden dersleriniz sınava girmenize mani değildir

hocam bu gün çıraklık okuluna gittim sordum anlattım durumu onlarda okulu tamamen bitirip diplomayı aldığınız zaman başvurabilirsiniz. deidler..
o değilde sizce ben alabilrimyiim bu ustalık belgesini sınvalar zormu acaba mesle yazılı sınavda ne soruyorlar ???

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri