inverterler hakkında bilgi

merhaba arkadaşlar inverterler hakkında bilgi edinmek istiyorum inverterler hakkında bilgi ve deneyimim yok denecek kadar az bunun için yardımlarınızı bekliyorum şimdiden herkese teşekkür ederim

inverterler hakkındaki bilgileri "motor sürücüleri" bölümünden takip edebilirsin. Bunun dışında herhangi bir sorun veya sorunun olduğu zaman forumda tartışmaya açarsan yardımcı olmaya çalışırız.

invertörler ac dc ac mantıgıyla çalışırlar frekans kontrollü olup aynı zamanda gelirimide kontrol eder
elinde kullandıgın invertörün markası neyse katologundan detaylı olarak bir çok özelligi vardır faydalanırsın

arkadaşlar yaaa benim tez konum inverterler lütfeen yardım edermisiniz nasıl ulasabilirim bu bilgilere kafayı iyecem tam bir açıklama bulamıyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler lütfen nasıl olursa olsun bana yol gösterin

arkadaşlar yaaa benim tez konum inverterler lütfeen yardım edermisiniz nasıl ulasabilirim bu bilgilere kafayı iyecem tam bir açıklama bulamıyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler lütfen nasıl olursa olsun bana yol gösterin

sayın uye forumda arama yaparsanız ıstedıgınız bılgıye ulasabılırsınız.konuyu okumadan lutfen mesaj yazmayınız.konu ıle ılgılı motor suruculerı bolumunu gozden gecırınız

siz hangi konuda bilgi almak istediğinizi anlatın ona göre yardımcı olmaya çalışalım o kadar geniş açıyla soruyorsunuz ki nasıl bir cevap yazalım sürücü nedir diye başlamak her halde olmaz önce siz biraz konu hakkında çalışın daha sonra nereyi anlayamadıysanız oraya yoğunlaşalım

arkadaşlar bu bölümler nerede ben bulamıyoum kompanzasyon motor sürücüleri vs

Slm Arkadaşlar.İnverter hakkında küçük bir çalışmamı aktarmak istiyorum hatalarım varsa düzeltin lütfen.Einhell BT-VT 100W İnvertöt aldım.Teknik eleman olduğum için bu cihazların boşta ve yükte harcamalarını ölçtüm.Bu bilgiyi aktarmak istedim.Cihaz Özellikleri: 12VDC/230VAC fakat çıkış voltajı 250VAC. Gücü:100W Max 200W. Çalışmam 250VAC bazalınarak anlatılmıştır.Elimdeki Akü: 12V/7Ah - Cihaz Aküden Boşta 0.22Amp çekiyor.Ben 250VAC kısmına Yük olarak 26W Tasarruf Ampul bağladım;Bu ampul 250VAC'de 0.05Amp çekiyor.12VDC'de ise cihazın çektiği akımla birlikte 2.26 Amp çekiyor.Buradan; 2.26-0.22= 2.04Amp çekilen yük olarak, Amperaj ortaya çıkıyor.Buda gösteriyorki AC girişindeki yük' ün ortalama 40 ila 41 katı fazla Amper 12VDC olan aküden çekiliyor.( Bu Anlatımım sadece 26W Tasarruf Ampul içindir).12VDC/7Ah Tam dolu bir aküden 26W harcamamız 3 Saat gibi bir zaman harcıyor.Yaptığım deneyler sonucunda bu tablo ortaya çıktı.Yanıtlarınız için Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri