nasıl teklif verilir

i.paşalı

Üye
taşeron arayan bir firmadan iş alacağız yanlız fiyat teklifini her kalem için ayrı ayrı istiyorlar daha önce böyle çalışmadığımız için nasıl fiyat verileceğini bilmiyoruz örneğin anahtar montajı ve 3*1,5 kablo çekimi gibi en ufak şeye kadar ayrıntılanmış yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

taşeron arayan bir firmadan iş alacağız yanlız fiyat teklifini her kalem için ayrı ayrı istiyorlar daha önce böyle çalışmadığımız için nasıl fiyat verileceğini bilmiyoruz örneğin anahtar montajı ve 3*1,5 kablo çekimi gibi en ufak şeye kadar ayrıntılanmış yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

En uygun teklif verme şekli bayındırlık birim fiyatlarıyla olur. Ancak bunu yapabilmeniz için birim fiyat tariflerine hakim olmanız gerekir. Aksi taktirde zorlanırsınız.

evet ama o listenin piyasanın çok üstünde olduğunu o listeye göre verilecek teklifin pahalı kaçacağını söylediler

evet ama o listenin piyasanın çok üstünde olduğunu o listeye göre verilecek teklifin pahalı kaçacağını söylediler

Güzel arkadaşım fiyatı belirlemek senin elinde. Neticede teklif bu istediğin kaleme istediğin fiyatı verirsin. Bayındırlık birim fiyat kitabı kutsal kitap değilki fiyatı farz olsun :)
Benim söylemek istediğim teklif verme formatı bayındırlık birim fiyat mantığında olmalıdır. Bazı taşeron bu fiyat üzerinden % kırım yapar, bazısı her kalemi bağımsız kafasına göre verir.Bunu yapabilmen içinde her kalemin tarifini bilmen olaya hakim olman gerekir bunu söylemek istedim.

elimde zaten yapılacak işin listeleri var peki ben bayındırlığın verdiği listeden yüzde kaç kırparsam uygun bir fiyat vermiş olurum

elimde zaten yapılacak işin listeleri var peki ben bayındırlığın verdiği listeden yüzde kaç kırparsam uygun bir fiyat vermiş olurum

yüzde kırpım tamamel sizin olanaklarınıza dayanır. ne kadar düşük fiyat belirleyebilecekseniz o kadar kırabilirsiniz. kaldı ki önce şartname ve projeye göz atın ki daha sonra her hangi bir sıkıntı çekmeyin. ben hazırladığım teknik şartnamelerde menşei uzak doğu olan malzemeleri istemem. ancak bu durumdan haberdar olmayan firmalar özellikle ucuz çin maı ürünlerin fiyatlarına göre teklif belirler.

İşin gerçeğini söyleyeyim sana bu hemen hemen heryerde geçerlidir. Sen bir ayını harcar işin detaylı analizini yaparsın. Rakip firma içerden son fiyatı alır işi bitirir.
Bütün bunlara rağmen doğru dürüst bir taşeron yada müteahhti olarak teklif vermek istersen her kalem için fiyat analizi yapman gerekir. Analizde malzeme fiyatı+karı+işçiliği+giderleri kalem kalem girersin işin doğrusu budur.
Bayındırlık fiyatından %30 kır abi al işi mantığı doğru değildir. İcabında içerde adamın olup en düşük fiyatı öğrendiğinde bu fiyat senin analizinden düşükse işi almaman gerekir. Yaptığın analiz o iş için senin muammen bedelindir. Bilmem anlatabildim mi?

bizden sadece işcilik istiyorlar mazemeler kaliteli simens şalt mazeme eae kanal legrand anahtar priz gibi zaten biz bunları karşılayamayız bizi aşar

ilk kez çalışacağız iyibir izlenim bırakmak istiyorum hem işcilik adına hem uygun fiyat adına işin uzun vadede arkası var

bizden sadece işcilik istiyorlar mazemeler kaliteli simens şalt mazeme eae kanal legrand anahtar priz gibi zaten biz bunları karşılayamayız bizi aşar

o zaman işin kolay işi alan müteahhit'in iş programını referans al. İşin süresine bak o sürede kaç adamla işi bitireceğin konusunda kendi programını yap. Ustanın,kalfanın,çırağın yövmiyelerini,karını,yol masrafın varsa koy hesapla. 10 ölç bir biç. Hesabı detaylı kendin yap. İşin sonunda karıda zararıda senin olacak. Bu mantıkla hareket et.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri