transfer olayı ile ilgili

Arkadaşlar merhaba sistemimizde kesintisiz beslenmesi gereken yükler için transfer panosu yaptık.Daha önce elimizde bulunan 400 kw (prime) jeneratörü kullanıcaz.kumanda ve güç devresini tasarladım lg gmc-600 kontaktörler kullanıcaz etikette 330 kw gücünde olduğu yazıyor .sizce bu kontaktöre ne kadar güvenebilirim tüm kritik yük normal işletme zamanında ve generatör çalışmada bu kontaktörlerden beslenecek.24 saat sürekli 330 kw yük altında olacak örnek olarak bi tmş kadar güvenebilirmiyim sizce.

Bahsettiğin güç için gereken kontaktör ortalama 715 A civarında bir akıma dayanabilecek değerde olmalı.(400 kW güce göre düşünmelisin).Bu tip bir kontaktör yerine Motorlu termik manyetik şalter kullanarak daha güvenilir bir transfer yapabilirsin.
Kullanacağın malzemeler şunlar olmalı.

2 adet sabit tip 3x800 A T.M.Ş
2 adet 3x800 A T.M.Ş. için motor mekanizması
2 adet Açtırma Bobini
2 adet OF kontağı
2 adet SDE kontağı
2 adet CE devre konum kontağı
1 adet mekanik kilitleme ünitesi
1 adet IVE elektriksel kilit ünitesi
1 adet adaptör kit
1 adet otomatizm ünitesi

Bu malzemeleri kullanarak enversör sistemi yaptım ve 2 yıldır çalışmaya devam ediyor.Merlin Gerin marka olarak yukarda kullanılması tavsiye edilen tüm ürünleri yazdım.Aşağıda da Federal elektriğin enversör bağlantı şemasına ulaşabilirsin.Selamlar saygılar.

http://www.federal.com.tr/tr/urunler/H1250_Enversor.jpg

teşekkürler dediğiniz gibi motorlu t.m.ş kullanıcam ama işin içinde skada ve senkronun kendi kumandalarıda var biras karışık olacak.yedeğin yedeğinin yedeğini yapıcam aslında :)3 fider var ve 2000kva x5 generatör buda onların yanında 4 üde devreden çıkarsa die.

sayın meslektaşım belliki bilginiz bayağı ileri sizden bi konuda yardım isteyeceğim mevcutta ns630n tmş ile bir transfer var biz buna 4, cü kutubu oluşturmak için kontaktör koymayı düşündük fakat önce nötr kontaktörünü çekmesi için nasıl bir bağlantı yapabiliriz yardımcı olursanız çok sevinirim açık şema bibi birşeyler

sayın meslektaşım belliki bilginiz bayağı ileri sizden bi konuda yardım isteyeceğim mevcutta ns630n tmş ile bir transfer var biz buna 4, cü kutubu oluşturmak için kontaktör koymayı düşündük fakat önce nötr kontaktörünü çekmesi için nasıl bir bağlantı yapabiliriz yardımcı olursanız çok sevinirim açık şema bibi birşeyler

nötr kesmeli şalter var 4*630amper üzerine motor donanımı da var haberin olsun

Nötr ü neden önce çekmesini istiyorsunuz?

sn ustalar mevcutta 3*630 var
ilace olarak notr kontaktörü olması gerekiyor yeni yönetmeliğe göre

Kaynaklar arası transferde kontaktor ve şalter kullanılmamalıdır.Bu urunler eskılerde kaldı . Guvenlı transfer için ATS onerıyorum.Generator tarafındakı yuklerınızı ıster bır ıstersenız bır kac ATS uzerınden gecıreceksınız.ATSler generatore start verıcek,gerektıgınde stop ettırecek. Bır daha da yok bobını yandık yok salter kurmuyor gıbı dertlerınız olmayacak .ATS secerken V kontaklı olan gerçek tip ATS olmalıdır.Yuk ayırıcısı veya dıger urunlerle yapılan modeller ile yıne bır cok sorunla karsılasırsınız.

Notr konusunda da yenı yonetmelıkte notr kesılecek dese de 4 kutubu aynı anda kesersenız generator devreye gırene kadar sıstem TNS ise sistemi notrsuz yanı topraksız bırakırsınız bu da dengesız gerılımler olusturur,sebep topragı bulamayan dolasan akımlardır.Yınetmelıge uymak ve sistemi kararlı bırakmak isterseniz overlapping notr ozellıklı ATS kullanmalısınız.

YOKMUDUR merlin garin envertör transfer hakkında bilgisi olan abiler puroje veya şeması olan şimdiden teşekkürler

Bende var ama şu anda hazırlayıp göndermek için malesef zaman ayıramıyorum, Fırsat bulursam ilk fırsatta göndereceğim.
kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri