Yetki belgesi

arkadaşlar ben otomasyoncuyum bu güne kadar tesisat la şimdi aldığım işler gibi işler yapmadım ve şim okul bitince küçük bir ilçe ve çevresine gidiyorum. Bu tesisat döşeme işlerini yaparken biryerlerden (tek,tedaş) izin alıp bildirmemiz gerekli mi? Ve tesisat çiziminde kullanılan bir puroğram varmı varsa olan biriniz buraya linkini verebilirmi?

peki proğram varmı yani bu proğrsmdsn alınan çıktı doğrudan imzalanabilecek :(
yardımlarınız için teşekkürler

ben EML elektrik mezunuyum benim meslek eğitim merkezinden tesisat ustalık belgem var buda onun gibi bişemi

Bahsettiğin kadar hünerli bir program yok.İş dönüp dolaşıp senin bilgi ve becerine kalıyor.Olsa çok güzel olurdu elbette ama maalesef.Selamlar ,saygılar.

eğer autocad bilgin iyiyse sabit kütüphane oluşturup çizebilirsin tabii biraz da sabırlı olmak lazım :)))

ELEKTRİK Tesisatı YETKİ Belgesi ile ilgili . Bilgi alacağın Yerler: www.tetesfed.org --veya bulundugun bölgede Elektrikçiler Esnaf Odası--
Tüm Forum Dostlara selamlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
mem lerinden alınan ustalık belgesi 3.sınıf yekili elektrikçilik haklarını tanır-ustalık belgesi ile elektrik işletmesine ve odalara kaydını yaptırıp 3. sınıf elektrikçilik yekilerini kullanırsın.2.sınıfa geçebilmen için 5 yıl çalışman lazım.sonrasında meb lığının düzenlediği imtihanları kazanman gerekir.yetki belgesinin ustalık belgesinden farkı: ustalık belgesi ile belediyelere başvurduğunda iş yeri açabilme belgesi-kuşet alırsın ve elektrikçilik le ilgili odalara kaydını yaptırırsın. ancak elektrik işletmelerinde işlem yaptırabilmen için pruje takibi ve projelere im
za atma gibi. işletme senden yetki sınırlarını belirleyen yetki belgesi ister. bu yetki belgesindeki sınırın seninl hangi güce kadar projeleri çizip sorumuluğunu alabileceğini gösterir. Ancak 3308 sayılı kanunla birlikte yukarıdada dediğim gibi ustalık belgesi olanlardan ayrıca yetki belgesi istenmemekte 3. grup kabul edilmektedir. teknisyen-teknikerler odasından daha detaylı bilgi alabilirsin. selamlar

arkadaşlar ben otomasyoncuyum bu güne kadar tesisat la şimdi aldığım işler gibi işler yapmadım ve şim okul bitince küçük bir ilçe ve çevresine gidiyorum. Bu tesisat döşeme işlerini yaparken biryerlerden (tek,tedaş) izin alıp bildirmemiz gerekli mi? Ve tesisat çiziminde kullanılan bir puroğram varmı varsa olan biriniz buraya linkini verebilirmi?

ben autocad ile elektrik aydinlatma tesisatlari ciziyorum internette bir cok ornek bulabilirsun kendin kutuphane olusturmana gerek yok ayrica ozalid alan yerlerden ciktisini alip belediyeye onaylatabilirsin hic aydingerle falan ugrasmana gerek yok

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,909
Son üye
T_K

Yeni konular

Geri