Uydu Alıcısı Hakkında

etuzuner

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Merhaba değerli üyeler,

Uydu alıcıları ile ilgili bilgim olmadığından, izninizle sizlere birkaç sorum olacak.

Benim kullandığım Next&Nextstar YE-2000 CIS Plus cihazını kart takılı olmadan kullanıyorum. Bunlara takılan kartların ne gibi faydaları vardır..?

Bir de çok sevdiğim bir kanal olan "Discovery Channel" i Doğan Grubu satın aldığından beri Digiturk'te seyredemiyorum. Aynı zamanda uyduda yasaklandığı için de Next&Nextstar'ın bağlı olduğu televizyondan da seyredemiyorum. Bu karta herhangi bir yazılım yükleyip de bu ve benzeri kanalları seyredebiliyor muyuz..?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim..

fan kartların xxx leri açmaktan başka bi işe yaramaz birde digitürk ve dsmart var

Discovery Channel seyretmen için ya yabancı uydulardan seyreticeksinki tavsiyet etmem dil yoksa hiç bir anlamıyok anlamdıkdan sonra yada dsmart alıcasın 300-350ytl ide son fiyatı herlade

işi ustalığa dökersin resimdeki gibi yaparsın o zaman ne kadar uydu varsa hepsini hemen hemen bulursun ;)

Sn. korkmaz_design,

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Kusuruma bakmayınız, böyle kulaktan dolma laflarla sizleri meşgul ediyorum. Birinden duyduğum için sizlere böyle bir soru yöneltmiştim. Şifre kırıcı programlar yüklenerek LigTV vb. TP listesinde şifreli gözüken kanallar izlenebiliniyormuş. Peki böyle birşey mümkün müdür..?

Saygılar

sn.etuzuner

Öncelikle meşgul etmiyorsunuz;)estafurullah

Şifte kırıcı programlar var ama uzun süreli bir sonuç alamassınız heleki konu lig tv ise sonuçta bundan para kazanıyorlar..

bi ara ben baya bi uğraşmıştım o şifreler sürekli değişiyo ya 1 saat sonra yada 1 hafta belli olmaz

eğer maç hastalığınız varsa yabancı kanallarda veriyoru yukardaki sistem gibi. tabi onda baya bi uydu varama 1 2 tanede yapılır.... maç hastalığım olmadığı için ;D

benim de duyduğum lig tv maçları internette veriyomuş ama hiç demedim arkadaşlar intertteden seyrediyorlarmış pc den plazmaya aktarıp ama ne kadar sağlıklı bilmiyorum doğrumudur onuda bilmiyorum ya ...

Sn. korkmaz_design,

Ben internetten seyrediyorum maçları ve inanın insan kendi kendine diyor "Paraya kıy git bir cafeye seyret" :) Görüntü kalitesi haliyle baya bir kötü. Aslında benim amacım yurtdışındaki diğer şifreli kanalları da seyretmek. Tabii böyle birşey mümkünse.. :)

Yardımlarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim.

sn.etuzuner

Yabancı kanal derken hangileri hangi uyduda olduğu önemli yazarsanız bizde bilenlere sorarız. Burdan anlatırız şu uyduda şu frekansda diye

İyi geceler
Saygılar

uydu alicilariniza guncel yazilimlari surekli takip eder yuklerseniz sifreli kanallarin bir kismini izlersiniz ama lig tv yi degil malesef lig tv nin sifreleri her dakika degistiginden kirilamiyor discovery canal hotbird uydusunda polsat paketinden yayin yapiyor uydu ile alakali sitelerde cihaziniza uygun guncel yazilimi bulun(polsat okey yazanlar polsat canallarinin sifresini cozer) yukleyin cihaziniz discovery channelli acacaktir ama galiba her hafta degisiyor
karta gelince bir seye yarayacagin sanmiyorum ama bir kart reader alarak sifreli kanallarin sifrelerini karta yuklersen belli kanallari illegal izlersin makinaya yuklemede elektrik kesintisi ve yanlis yuklemede flash yakar tamire goturmen gerekir karta yuklemede bole bir derdeiniz yok ama card readerler 50$ civarinda

Sn. yokyok42b,

İlgi ve alakanıza teşekkür ederim. Dedikleriniz araştırıp, uğraşacağım.

sayın korkmaz bey teşekkür ederim bilgilendirdiğin için
ama o çanak anten tek yöne mi bakıyor çanağı hangi tarafa çevirmek gerekiyor türksat mı hordbirt mi yönüne doğru çevirelim?
ayrıca LNB leri çanağa sabit bir demirle mi ayırdın? ve LNB lerin herbirini farklı yöne mi çevirmek gerekir

Yukarıda görülen aparatları hiçbir uyducuda bulamazsınız kendiniz yaptırmanız gerek toplam 12 uydu var merkezi sistemler dahil cihaz dreambox 500 ve x cruser 400
dreamboxta
1-Türksat
2-Hotbird
3-W3 ve Sirus
4-Astra
5-Thor
6-Hellesat
7-W2
8-Nilesat
XCruser cihazda ise
1-Türksat (Merkezi)
2-Hotbird (Merkezi)
3-W3 ve Sirus
4-28/5 Astra ve arabsat

o sistemi yapan kişinin açıklaması böyle

şu aralar thor uydusu iyimiş ama çekim alanları bir az zor istanbul da 90 lık çanaklarla hotbird uydusunu thor a çevirerek daha çok kanal seyrediliyormuş.. maçlar,belgeseller.... vs ;) ben demicektim ama thor uydusumu benim bulunduğum yerden 120 veya 150 lik çanakla belki bulunur o yüzden daha denemedim ama denmeyi düşüyom :)