devlette mühendis maaşı ne kadar?

:))benım oğlumda kamu muhendisi kamuda olmazsalar halımız nice olur? allah kamu muhendislerını eksik etmesın:))

Neden??????

Kamuda çalışan mühendislerin işleri bir bakıma teknik polislik yapmaktır. Kamudaki mühendisler teknik açıdan yapılan projelerin; başlangıcında ve bitiminde uygunluklarını denetlerler ama türkiyedeki yapılan binaların, yolların, köprülerin, elektrik tesisatlarının vs. gibi tüm teknik denetim gerektiren yapıların hali ortada. O koltuklarda mühendis yerine tarlada çalışan ırgatı getirip koysan durum bundan ne kadar kötü olabilirki... Emin olun o ırgatlarda önlerine konulan dosyalara kaşe basıp imza atabilirler...

Ama yanlış anlamayın... Hiçkimsenin ekmeğinde maaşında gözüm yok Allah daha çok versin hepimize ben sadece insanların memur olduktan sonra mesleki açıdan gerilediğine ve sonuçta yaptıkları işte yetersiz kaldıklarına vurgu yapmak istiyorum...

Ama dediğiniz gibi Allah başımızdan memurlarını eksik etmesin yoksa vergiler düşer, alım gücümüz artar, ülkemizin sırtındaki 180 milyar TL' lik memur maaşı yükü azalır, yatırımlar ve ar-ge için kaynak oluşur aman aman bunlar çok kötü şeyler memurlar şart bu ülkeye... Dimi arkadaşlar...

Saygılar herkese...

iyi geceler beyefendi,
yorumlarınızı takip ediyorum ve sizden bazı otomasyon ve elektronik konularında bilgi ve destek almak istiyorum.daha önce de bir başlığınızın altına böyle bir not bırakmıştım size nasıl ulaşabilirim acaba?

iyi geceler beyefendi,
yorumlarınızı takip ediyorum ve sizden bazı otomasyon ve elektronik konularında bilgi ve destek almak istiyorum.daha önce de bir başlığınızın altına böyle bir not bırakmıştım size nasıl ulaşabilirim acaba?

iyi geceler beyefendi,

:))benım oğlumda kamu muhendisi kamuda olmazsalar halımız nice olur? allah kamu muhendislerını eksik etmesın:))

Allah'a vereceğin hesabı düşünmeden yaşıyorsan nerde çalışırsan çalış hikaye arkadaşım. Mühendis aldığı eğitimleri konuşturur, bilgi birikimiyle, tecrübesiyle, kalemi ile para kazanır. Usta,kalfa, teknisyen el emeği ile teri ile kazanır. Kimsenin gocunmaya hakkı yok.

Bu arada bir üyenin imzası hoşuma gitti. Susması gerekirken saçmalamış arkadaş. :D

Küfür eder gibi hakaret dolu bir yazı altınada saygılar hemde herkese !!!

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri