devlette mühendis maaşı ne kadar?

Serhat_A

Üye
Özele göre nasıl?

Hocam ocak 15 de alıcam "ibb" her şey dahil 3.582 tl. Biliyorum özele göre çok düşük, napalım milletimiz için çalışıyoruz bu kutsallık bize yeter.

Gönül isterdiki şantiyede çalışayım, mesleğimde yorulayım ama kısmet kader bizi bu hale düşürdü :(

Hocam ocak 15 de alıcam "ibb" her şey dahil 3.582 tl. Biliyorum özele göre çok düşük, napalım milletimiz için çalışıyoruz bu kutsallık bize yeter.

Gönül isterdiki şantiyede çalışayım, mesleğimde yorulayım ama kısmet kader bizi bu hale düşürdü :(

Haklısın düzeltiyorum hayırlı uğurlu olsun tekrar... :)

Son düzenleme:
Üslubumuza dikkat edelim lütfen; milletimiz için için çalışmanın getirdiği o duygu paha biçilemez, bende isterdim haftanın 6 günü sabah saat 8, akşam 8 çalışmayı, sigortamın en düşükten yatıp emekliliğim hiç edilmesi ama malesef olmadı, devlet dedi çalışacaksın boynumuz kıldan ince. Benim gibi zihni açık, kalbi temiz mühendislerin kamuya her daim katkısı olacaktır.

Özelde maaşlar çok iyidir, çoğu kişi mühendislerin 3-5 bine tav olmasına şaşırır, benim tanıdığım çeşitli irili ufaklı mühendislerden 10 binlerden aşağı kazananı yok. Hepsi birer bill gates yada brunei sultanı. Her yıl 10 bin küsür mezun veriyoruz ama piyasada daralmadı 50 bin bile versek, işini bilen çalışkan mühendisler çok iyi şartlarda çalışacaktır!!!

Üslubumuza dikkat edelim lütfen; milletimiz için için çalışmanın getirdiği o duygu paha biçilemez, bende isterdim haftanın 6 günü sabah saat 8, akşam 8 çalışmayı, sigortamın en düşükten yatıp emekliliğim hiç edilmesi ama malesef olmadı, devlet dedi çalışacaksın boynumuz kıldan ince. Benim gibi zihni açık, kalbi temiz mühendislerin kamuya her daim katkısı olacaktır.

Özelde maaşlar çok iyidir, çoğu kişi mühendislerin 3-5 bine tav olmasına şaşırır, benim tanıdığım çeşitli irili ufaklı mühendislerden 10 binlerden aşağı kazananı yok. Hepsi birer bill gates yada brunei sultanı. Her yıl 10 bin küsür mezun veriyoruz ama piyasada daralmadı 50 bin bile versek, işini bilen çalışkan mühendisler çok iyi şartlarda çalışacaktır!!!

Keşke senin dediğin gibi olsa da emeğimizin karşılığını alabilsek. Malesef özelde verdiğin emeğin karşılığı kamuya göre biraz az. Çok az işveren 4000 tl üstü maaş verebilmekte mühendise o yüzden şu an için kamu daha çazip...

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi adama? Ben mühendisin zeki, çevik ve hepsinden daha elzem güzel ahlaklısını severim. :D

Ne demek istediğini inan anlayamadım. Sanırım sen çok zeki olduğun için farklı kulvarlarda yorum yapıyorsun ve bizde anlayamıyoruz...
:(
Anlatırmısın ne demek istediğini.

Ben devletteki mühendisin görev tanımını merak ediyorum, nedir tam olarak? Sorumlulukları nedir? Tam olarak masa başında ne yapılıyor? Merak ediyorum, çünkü evet, mühendis adı altında işe giriliyor ama mühendisten orada ne yapması isteniyor?
Benim bildiğim mühendisliğin pek oturarak yapılabilecek bir tarafı yok.
"Mühendislik" tanım olarak nedir acaba? Kaçımız mühendis olarak işe girip de gerçekten mühendislik yapıyoruz?

Ben devletteki mühendisin görev tanımını merak ediyorum, nedir tam olarak? Sorumlulukları nedir? Tam olarak masa başında ne yapılıyor? Merak ediyorum, çünkü evet, mühendis adı altında işe giriliyor ama mühendisten orada ne yapması isteniyor?
Benim bildiğim mühendisliğin pek oturarak yapılabilecek bir tarafı yok.
"Mühendislik" tanım olarak nedir acaba? Kaçımız mühendis olarak işe girip de gerçekten mühendislik yapıyoruz?

Şimdi karıştırma oraları o konular maaştan ve sosyal haklardan sonra geliyor. Zaten kamuya girmekteki amaç; yıllar boyu iyi maaşla iş ve bazı sosyal hak sahibi olma planıdır...

Sen bu soruları sorarsan sana küfür ederler. Çünkü bu soru adamların yaşadıkları ve yarattıkları rahat dünyanın sorgulanması demektir. Bu soru sorulunca adamlar bir sürü ahlaki ve dini kuralları cihnediklerinin farkına varmaktadır ki bu da onlar için moral bozucudur.

Memura ne iş yapıyorsun diye soru sorulurmu ya hiç tövbe tövbe günah..... Vergini ver sus ve sorgulama...

atanamayanların kuyruk acısından başka birşey değil sizinkisi, anlayamadığın duruma gelince de önce darısı bizlerin başına deyip sonrasında memuriyete böyle ağır hakaretler etmenin belgeli kanıtıdır efendim. sıkı takipcinizim. saygılar, hürmetler :D

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri