Yeni Başlayan Teknikerlerin Maaşı

Slm arkadaslar
Sizce yeni mezun bir teknikerin, formen yada tekniker olarak alacagi maas ne kadar olur tr de.

1200-1500 arası veriliyor diye biliyorum. Tabi tecrübeye ve firmaya göre artıları ve eksileri oluyordur. Ama tahmini bu civarlarda veriliyor.

benim yeğenim var 700 tl maaş alıyor bu konu okul bıtırmekle olmuyor yuksek maaş alabılmesı için bıraz tecrube şart kımse kımseynın kara kaşına kara gözune dıplomasına maaş vermıyor yaptığı işe gore maaş verıyor

fabrikalarda meydancıyla yeni işe giren teknisyen olsun elektrikçi olsun maaşı asgari ücret tecrübe edindikten sonra para istersin oda o fabrika vermez işi bırakıp ancak başka bir yere kendini pazarlarsan alabilirsin

fabrikalarda meydancıyla yeni işe giren teknisyen olsun elektrikçi olsun maaşı asgari ücret tecrübe edindikten sonra para istersin oda o fabrika vermez işi bırakıp ancak başka bir yere kendini pazarlarsan alabilirsin

arkadaşım çok haklı bende ilk işe girdiğimde asgari ücret alıyordum maaşımı ancak iş değiştirerek arttırabildim.

Her şeyin mantıklısını düşünmek lazım,tecrubesiz bi insan 1200-1500 tl maaş peki tecrubelı olan kaç alacak 2500-3000 mi kanımca hayır m.y.o okulu mezun bir insan nerdeyse eline hiç kontrol kalemi almamış çogu
Burda alınacak belli yeni tekn. belli bir dönem dişini sıkıcak cuzi miktarlara çalışacak kendine vede bilgisine güvenebilir pozisyona geldimi çıkacak iş verenin karşısına ben şu paraya isterim diyecek ama yeni mezun birine kımse 1200-1500 tl maaş vermez bence

Merhaba;
Teknikerden teknikere şehirden şehire firmadan firmaya görevden göreve değişecek bir konudur ücret konusu.
Yanlış anlamadı isem yeni bir iş arayışı içerisindesin. Personelin ücretini şirkete sağladığı katma değer belirler. tabiki ilk başlangıç anlaşması çok önemli. Yeni mezun olsa bile teknik bir personelin büyükşehirlerden birinde asgari ücret ile işbaşı yapması bana pek mantıklı gelmiyor.
Şöyleki;
Meydancı diye tabir edilen görevi yapacak bir personel ile teknik eğitim almış bir personelin firmaya sağlayacağı katma değerin aynı olması mümkünmüdür?
Kanımca şöyle bir ücret dengesi var;
İdeal başlangıç 800-1000 tl (kişinin profiline göre farklılık arz edebilir)
İlk yıl artışı genelde özel olur %25-40 yani 1000-1400 (Performans ve insan ilişkileri çok önemli)
Akabindeki yıllarda %20 görmek çok iyidir 1200- 1500 (her iki taraf içinde beklentiler ücretin çok üzerindedir)
böyle bir tecrübe ile iş değiştirmek istenirse (aynı sektörde) Ort. %25-%50 oranında yüksek bir başlangıç olmalı yani;
2 yıllık bir tecrübeye sahip işini seven ve analitik bir tekniker iş değiştirdiğinde beklentisi 1500-2000 TL aralığında olabilir ve makul ölçülerdedir.

diye düşünüyorum...

Saygılarımla...

valla kimse kimsenin kara gözüne para vermiyor nerde o ilk giriste 1200 lira maas hayal

her hangi bir kişi kpss yollarından geçmiş kişi ne uğraşıyor teknikerlikle elektrikçilikle
gitsin polis yada asker olsun nasılsa onbinlerce kadro onlara açılıyor
devleti yönetenler utanmadan polis ve asker alımlarını doruğa ulaştırır,
bu her zaman ve her dönem iş gören bir yöntemdir.
ne gerek var elektrik elektroniğe en iyisi
polis olmak yada uzatmalı uzman er on binlerce lazım....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri