Elektrik Teknikerleri...

elektrik mesleğide aynı doktorluk gibidir. bir sürü dalı var. herkesin uzmanlık alanı farklı. doktorlarla aynı kaderi paylaşıyoruz galiba ama biraz farklı, onlar hata yapınca hastalarını biz hata yapınca hem kendi hemde başkalarının hayatlarını kaybetmesine yol açıyoruz. onların bizde farkı nedir. onlar beraber biz dağınık çalışıyoruz. onlar seminerlere katılıp hem yeni insanlar ve bilgiler kazanıyorlar. ama biz oturduğumuz yerden bilgisayarın başından ayrılmayarak halletmeye çalışıyoruz. eğerki teknikerler veya teknisyenlerde birlik ve beraberlik içinde olsalar bakalım ozaman elektrik teknisyenlerine hamallık yaptırıp çöpleri attırabileceklermi.

Diploma ile gelen ünvan, özel sektörde ikinci planda aslında...Üstelik bu ünvanların hepsinin yeri ayrı.Teknisyen başka, tekniker başka, mühendis başka iş yapar... En azından teoride böyle. Ben teknisyenim. Çok iyi proje okurum. Ama hiç çizmek gereği duymadım. Çünkü benim işim uygulamak... 26 yıllık meslek hayatımda, hiç kablo çeken Türk mühendis görmedim. Gerçek Teknikerler ne iş yapar gerçekten bilmiyorum. Teknisyenden artıları ne, mühendislerden eksileri ne ? Bilmiyorum...Aslında diploma tecrübe teri ile ıslandığında, gerçek diploma oluyor...

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri