Philips Mistral 2005 Marka Ütü Yardım

CiU

Üye
Şİmdi arkadaşlar PHILIPS MİSTRAL 2005 MARKA ÜTÜ var bu ütüyü bir müşteri dükkanıam getirdi bakmam için fakat herhangi bir sorun yok elektrik gelior kablousunuda sıfır deiştim. müşterim eve gidince ütüyü takınca prize sigortalar atıormuş bunun nedeni nedir acaba ben burda takıorum atmıor sigortlar

müşterinin sigorta dediği kaçak akım rölesi olabilir.çok küçük bir kaçak bile olsa 30-300ma sigarta atmaz ama k akım rölesi atar.müşterinin attı dediği sigortamı yoksa kaçak akım rölesimi bunu öğren sigorta ise amperini öğren buna göre bir yol izlersin
kolay gelsin

Arkadaşlar aynı şey benimde başıma geldi.phılıps azur marka 4320 ütüm çalışmaya başladıktan 15-20 saniye sonra kaçak akım rölesini attırıyor, ütünün rezistansını ,kablosunu ve diğer parçalarını ölçü aleti ile kontrol ettim herhangi bir problem yok k akım rölesinin atma sebebi ne olabilir.

Son düzenleme:
Arkadaşlar aynı şey benimde başıma geldi.phılıps azur marka 4320 ütüm çalışmaya başladıktan 15-20 saniye sonra kaçak akım rölesini attırıyor, ütünün rezistansını ,kablosunu ve diğer parçalarını ölçü aleti ile kontrol ettim herhangi bir problem yok k akım rölesinin atma sebebi ne olabilir.
ütü içinde ufak bir su nem vs varasa K akımın atması için yeterli olur.ayrıca priz içinde nötr ve toprak yanlışlıkla yer değişmiş ise K akım yine atar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri