Zelio da yazılmış örnek programlar

@acaroz teşekkür ederim bişey daha soru cam bu akıllı role den almayı düşünüyorum programlama si ladder la mi yoksa fbd mi

Schneider endüstriyel otomasyon kataloğunda hangi ürünün hangi dil ile programlanabildiğini bulabilirsiniz.
Bazı seriler sadece ladder (çok az ucuzdur), bazıları ise ladder-fbd destekler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba zelio FBD ile hazırladığın uygulamada kullanıcıya manu oluşturmak istiyorrum örneyin sol tura bastığında bir ekran açılacak yukarı aşağı tuşlar ile ayar yaptıktan sonra yine sol tuş ile bir sonraki ayar ekranına gidecek önceki ekrana gelebilmesi için sağ tuşu kullanacak camblok ile yaptım adım sayısı yetersiz ve oldukça karmaşık oluyor.scf ile yaptığımda ise geri yaptıramadım deyerli tavsiyelerinizi beklerim.

Bir örnek daha paylaşıyorum sizlere. Örnek alttadır. Paylaştığım örnekte bir input un yaptığı görevi başka bir input ile yapmaya kalkıştığınızda nasıl iki inputu bir birine çakıştırmamayı göreceksiniz.
Elinze sağlık teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri