zaman saati

saftilki

Üye
Kuş üreticisiyim
zaman saatine ihtiyacım var,
bir nevi suni güneş sistemine ihtiyacım var!!!
önerilerinizi rica ederim
üretim yaptığım mekanda havalandırma sistemim mevcut, ışık sistemim sürekli!!!!
Teşekkürler...

Kadir EKİCİ

Kuş üreticisiyim
Teşekkürler...

Kadir EKİCİ
saftilki arkadaşım zaman sati ile kontrol senin çok faydalı olacağını zannetmiyorum.enda firmasının EUC742 cihazı ile tavuk çiftliklerinde havalandırma yapıldığını duydum.yani bu cihaz ile hız kontrolüne sinyal gönderiyorsun ortam ısısı arttıkça fanın devri artıyor içerideki ısı setllediğin değerde sabit kalıyor.
kolay gelsin

merhaba benim elimde cata ts-gm1 zaman saati var bunun bağlantısın nasıl yapıldığını bilen varmı ?

çok çeşitli zaman saatleri var 24 saatlikten haftalığa kadar en basiti pirize takmalı 24 saatlik zaman saati ile işin görülür

ofçay arkadaşım modeli anımsayamadım yoksa zaman saatleri basit bağlantıları var

merhaba benim elimde cata ts-gm1 zaman saati var bunun bağlantısın nasıl yapıldığını bilen varmı ?

Bahsettiğiniz otomat tipi zaman saati... 4 bağlantı klemensi var... 2 si motor klemensi. Faz ve nötr bağlanacak. Diğer 2 si kontak uçları... Faz girdi-çıktı olacak...
Üzerindeki simgelerden hangisinin ne klemensi olduğunu kestirebilirsiniz. Dikkat edilecek bir hususta, klemensler yanyana değil alt alta... Yani motor klemensleri alt alta, kontak klemensleri alt alta...

Kuş üreticisiyim
Teşekkürler...

Kadir EKİCİ

Kadir bey, mekan gün ışığı almadığı için mi bu sistemi düşünüyorsunuz, çift yumurta için mi ?
Malumunuz, güneş bir anda parlamaz ve bir anda batmaz...
Ben böyle bir sistem yapacak olsam;
Işıkların zaman saati ile en az 3-4 kademeli yanmasını sağlardım. Yani tüm ışıklar bir anda açılmaz veya kapanmazdı...
Diyelim ki; saat 6:00 da 5 lamba yanar, 6:10 da +5 lamba, 6:20 de +5 ve 6:30da +5 lamba... Sönerken de aynı biçimde... Maliyet olarak biraz daha pahalı olsa da, doğala daha yakın olacağından,verimi arttırıp, kısa zamanda kendini amorti eder...

bır seklı seması yoksa eger uzerındekı degerler gorunecek sekılde bır resmını gonder cozelım sorununu kardes

çok teşekkür ederim mehmet bey ilginiz için. ama ben ona daha farklı bir yol buldum

sn mardahan arkadaş açtığm konu bir akdaşın ricasıydı benden istediği şu. akşam ışık 15 dk zaman zafında yavaş yavaş snecek sabah da 15 dk da yaşça canlanacak yani kuşlar akşam oluyo zannetcek sabah oluyo zannetcek. 1. 12v battry 2. şarj devresi 3 zaman saati 4 lamba. zaman saati şarj devresinin 220 yi kontrol edecek jarj devesi sabah 220yi aldı bataryayı etmeye başladı.ve akü dolmaya başladıkça lamba canlanıyor. akşam oldu zaman saati şarj devrsinin 220yi kesti ve akü 15dk içinde zayıflayarak haliyle almba kısılarak sönüyor. tabiki şarj devresi 12v aküyü doldurması için 13. yada 14 volt vermesi lazım ki akü dolsun dimi burada takıldığım şey sabah şarj başladığında lambayı direkt canlı yakarmı?

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri