Zaman saati bağlantısını yapamadık.

06kdr23

Üye
öncelikle merhaba..benim ihtiyacım olan şey dükkana totem taktırdık..ama biz isitiyoruzki bunun lambaları biz gittikten 4 saat sonra sönsün..bunun için schneiderin 15336 zaman switchini aldık..ama baglıyamadık..bu switch olurmu vede baglamam yardımcı olacak kimse varmı..lütfen yardım edin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
tam bilmiyorum o nasıl oluyor acıklarmısın..birde nasıl bağlanır

prize takılan tipi en basiti.zaman saatini prize takıyorsun ,saatin üzerindeki prizede çalıştıracağın ,lamba,vantilatör vs. fişini tak............

saatin üzerinde 4 adet uc olması lazım bunlardan 2 si 220v giriş uçları geri kalan 2 side totemin lambalarını yakmak üzere şalter bağlantısı olması lazım... saatin üzerindeki soket giriş uçlarındaki sembollere bakarak bağlayabilirsiniz

şalterin N VE L uçlarıa 220v girecek 1 ve 2 uçları ise toteme giden enerji hattının bir ucuna bağlanmalıdır...

Arkadaşlar.
Bilgisizliğimi mazur görün, bu totem nedir, ne işe yarar ? Elektrikle ne ilgisi var ?

Arkadaşlar.
Bilgisizliğimi mazur görün, bu totem nedir, ne işe yarar ? Elektrikle ne ilgisi var ?

hocam reklam için direk üzerine konan panolara diyorlar. kızılderili totemine benzetmeden geliyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri